Do góry

Książki

„Biomłodość” - przełomowy program naturalnego odmładzania organizmu

Mawia się, że „wiek to tylko liczba”, a Roxy Dillon dostarcza na to dowodów naukowych, przekonując że nie jesteśmy skazani na zmarszczki jako oznakę wieku.

Nieprzyjemne niespodzianki, jakie gotuje nam lustro, są bowiem efektem pogarszającego się funkcjonowania komórek i hormonów. Badania naukowe udowadniają, że po trzydziestce poziom hormonów szybko spada, co prowadzi do niepożądanych zmian, np. do wypadania włosów czy obwisania skóry. Na szczęście wszystkie te objawy można zahamować.

Autorka poradnika, specjalistka w dziedzinie anti-aging, przedstawia łatwy program, którego realizacja zatrzyma postępy starzenia się lub wręcz je cofnie. Uczy używania pospolitych roślin i zwyczajnych artykułów spożywczych, które zawierają związki pobudzające działanie komórek i hormonów. Zapoznaje z pożywieniem, ziołami, suplementami i olejkami eterycznymi, które należy stosować, i dowodzi, jak ich główne składniki (np. resweratrol w czerwonym winie, skwalen w oliwie, kwas ferulowy w oleju ryżowym) wpływają na sprężystość skóry czy obniżenie ciśnienia, a nawet zapobiegają nowotworom.

Od poprawienia kondycji włosów rozmarynem i wygładzenia zmarszczek miodem do zwalczania siwizny sokiem z cebuli - na każdy problem znajdzie się rada w postaci jakiejś substancji naturalnej. Roxy Dillon, uchodząca za guru młodości, stworzyła prosty program, który pomoże zapanować nad wyglądem i cofnąć zegar biologiczny. Przygotuj się więc na to, że będziesz i wyglądać, i czuć się o całe lata młodziej.

Roxy Dillon, renomowana dietetyczka i specjalistka medycyny ortomolekularnej, przedstawia autorski program zapewniający kobietom powrót do wyglądu i witalności z ich najlepszego okresu. Plan biomłodości polega na pobudzaniu (na poziomie komórkowym i hormonalnym) tych elementów organizmu, których funkcjonowanie odpowiada za objawy starzenia się. Bez używania chemii i skalpela!

Roxy Dillon od 1979 r. pracuje jako dietetyczka oraz specjalistka medycyny ortomolekularnej i ziołolecznictwa. Studiowała na prestiżowych uczelniach Burden Neurological Institute oraz Institute of Neurology. Ma stopień licencjacki z psychologii i stopień magistra z farmakologii biochemicznej. Obecnie mieszka w Anglii.

Fragment książki: ROZDZIAŁ IX

NATURALNE KSZTAŁTOWANIE KONTURÓW TWARZY

Mechanizm przeciwstarzeniowy: odbudowa głębokiej warstwy tkanki tłuszczowej
Cel: wypełnienie zapadniętych policzków, chudych kończyn, szyi oraz workowatych piersi. W rolach głównych: miód, pyłek pszczeli, lanolina, sarsaparilla, oliwa

Choć w poprzednich rozdziałach mówiliśmy już o twarzy - jak poprawić wygląd skóry, zregenerować gęstość kości, zmienić proporcje tłuszczu do mięśni - teraz chcę się skupić na przywróceniu optymalnego poziomu estrogenów w twarzy, żeby znowu cieszyć się takimi rysami jak w młodości. Wydaje mi się, że sprawa zasługuje na osobny rozdział, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na wstrzykiwanie wypełniaczy i stymulatorów kolagenu, implanty silikonowe oraz przeszczepy tłuszczu z brzucha czy ud na twarz - nawet bardziej niż na lifting całej twarzy!
Występujący w starszym wieku spadek hormonów ma wpływ na całą twarz. Zmiany zachodzą w kościach policzkowych, policzkach, konturach twarzy, oczu i warg, wokół ust pojawiają się zmarszczki. Kurczenie się wypełniającej warstwy tłuszczu i miꜬni sprawia, że twarz nigdy nie wygląda na odprężoną, a kąciki ust opadają niepodtrzymywane przez głębsze warstwy tkanek. Najgłębsza warstwa skóry ma wyściółkę tłuszczową, co widać po okrągłości twarzy młodych osób, natomiast upływ lat zubaża tę warstwę, co powoduje, że twarz staje się skurczona, wychudła. Żeby przywrócić młodzieńczą urodę, należy odbudować wyściółkę tłuszczową.
W tym miejscu nadszedł czas, żeby przejść do zabiegów opartych głównie na hormonach. Porozmawiamy o twarzy, ale wkrótce przekonacie się, jak hormony wpływają na mózg, talię, okrągłości, energię, nastrój i atrakcyjność seksualną. Ich poziom staje się obiektem szczególnej troski, jeśli spada lub jeśli równowaga hormonalna jest zachwiana, i nie przesadzam, mówiąc, że niski poziom hormonów może zniszczyć urodę, związki, szczęście i inne dziedziny życia. Oczywiście prawidłowe funkcjonowanie komórek zawsze będzie istotne dla przywrócenia twarzy i ciału optymalnej formy, ale teraz skupimy się na pobudzeniu hormonów środkami naturalnymi.

TŁUSZCZ NA TWARZY TO DOBRY TŁUSZCZ

W początkach chirurgii kosmetycznej lekarze uważali, że naciągnięcie skóry wystarczy do tego, żeby przywrócić młodzieńczą urodę. Po dekadzie dziwnie ponaciąganych, napiętych twarzy okazało się, że młody wygląd to nie tylko odcinanie kawałków i naciąganie reszty. Konsekwencją tego nienaturalnego podejścia do problemu było to, że w twarzach brakowało podstawowej rzeczy odpowiedzialnej za dawną urodę.
Młode buzie mają tłuszczyk. Nie zwiotczały, nieatrakcyjny, tylko zdrowy, młodzieńczy. Taki, który wypełnia skórę, nie pozwalając na zapadanie się ani opadanie. Chirurdzy kosmetyczni usiłowali odtworzyć ten stan, wstrzykując wypełniacze, a później nawet prawdziwy tłuszcz, pod policzek i oczy, żeby zlikwidować puste miejsca po poduszeczce tłuszczu, która znikła. Niestety, te sposoby często kończą się powstawaniem nierówności podskórnych, twarz wygląda na opuchniętą i bardzo daleko jej do prawdziwej młodzieńczej urody. Pojawiło się nawet określenie „pillow face", ponieważ interwencje chirurgiczne powodują „poduszkowe" obrzmienie policzków i okolic oczu, co zupełnie nie przypomina efektu, jaki był celem zabiegu.
Piękne zaokrąglenie twarz młodej kobiety zawdzięcza właś¬nie warstwie tłuszczu podskórnego, który znika wraz ze spadkiem poziomu estrogenów. Nie sposób ukryć tego ubytku. Żaden makijaż, żadne ćwiczenia twarzy, nawet zabieg chirurgiczny, jak widzimy, nie są w stanie nic na to poradzić. Na szczęście istnieją substancje naturalne, które mogą odtworzyć dawne rysy twarzy i w ciągu kilku tygodni odmłodzić twój wygląd o całe lata.

Roxy Dillon
Biomłodość
Jak cofnąć zegar biologiczny
Tyt. oryg. Bio-Young. Get Younger
at a Cellular and Hormonal Level
przeł. z ang. Anna Rojkowska
Wydawnictwo Bukowy Las

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń