Do góry

Newsy

Dobre strony "niezdrowych" produktów

Rozpoczynając odchudzanie, eliminujemy ze swojej diety produkty powszechnie uznawane za niezdrowe. Jak się okazuje, nie wszystkie z nich powinny automatycznie trafiać na naszą czarną listę, gdyż po dokładnej analizie, okazują się całkiem zdrowe.

Fot.123rf

Popcorn, czekolada, makaron - to tylko niektóre z produktów, które wykreślany z naszego jadłospisu, gdy zaczynamy o siebie dbać. Jeśli zrezygnowanie z nich było dla was sporym wyrzeczeniem, mamy dobrą wiadomość. Chociaż powszechnie są uznawane za niezdrowe, mają swoje zalety, które mogą przeważyć nad wadami. Oto kilka produktów, które możecie z powrotem włączyć do swojej diety:


1. Popcorn

Ta prosta w przygotowaniu przekąska, która nieodzownie kojarzy się z kinowymi seansami, bardzo często wskazywana jest jako źródło pustych kalorii. Dzieje się tak głównie ze względu na to, co dodajemy do popcornu - masło oraz karmel. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, iż prażona kukurydza może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Badacze udowodnili, że ta przekąska zawiera więcej antyoksydantów niż zalecana dzienna porcja owoców i warzyw. Dodatkowo zawiera również fosfor i żelazo. Jeśli przygotujemy ją bez zbędnego dodatku soli, cukru i tłuszczu, nieduża porcja będzie miała zaledwie 60 kcal. Takim popcornem możemy cieszyć się bez zbędnych wyrzutów sumienia.


Zobacz też: Czego nie wiesz o kukurydzy?

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń