Sprawdzone przepisy na Wielkanoc

Ewa Wachowicz w 494. odcinku kulinarną przygodę rozpocznie od góralskich serków prosto z bacówki, które poda z żurawinową konfiturą. Na danie główne zaserwuje wegetariańską zapiekankę warzywną. Nie zabraknie również deseru. Tym razem będzie to sernik z mango.

Konfitura z żurawiny Ewy Wachowicz | Fot. materiały prasowe/Polsat

Ewa Wachowicz uwielbia lokalne produkty i regionalną kuchnię. Dlatego, za każdym razem, gdy jest pod Babią Górą, sięga po coś, co powstaje na miejscu – w Zawoi. Tym razem kupi górskie serki – prosto z bacówki. Oscypki trafią na ruszt, a po upieczeniu zostaną podane w towarzystwie domowej konfitury zrobionej z lekko przemrożonej, świeżej żurawiny.

Na danie główne będą mini zapiekanki warzywne. Z kolei na deser Ewa zrobi wyśmienity sernik na zimno – na ciasteczkowym spodzie, z masą na bazie twarogu i pulpy z mango. Całość przyozdobi bita śmietana i miąższ z marakui.

Źródło: Polsat / „Ewa Gotuje”, 493. odcinek

Opracowała: Diana Polska-Pękala

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Desery Babka cytrynowa

Moja ulubiona babka. Jest wilgotna, pachnie cytryną czyli jest dokładnie taka...

Odsłon: 690786

60 min
1161
Przekąski Jajka w sosie z kaparami

Jeśli lubicie kapary, to ten sos na pewno Wam posmakuje, jest idealny do jaje...

Odsłon: 125

30 min
2
15 min
5
Desery Deser z mascarpone i pomarańczy

Deser z mascarpone i pomarańczy świetnie się prezentuje w pucharkach lub szkl...

Odsłon: 84

30 min
4