Ewa Wachowicz w swoim kulinarnym show pokazuje, jak prosto można ugotować przysmaki z całego świata. W 508. odcinku „Ewa Gotuje” prowadząca przyrządzi hiszpańską zupę, brytyjskie danie główne i pyszną waniliową szarlotkę.

Ewa Gotuje: sopa de ajo, cottage pie, szarlotka

Zapowiedź 508. odcinka programu „Ewa gotuje” | Fot. materiały prasowe/Polsat

W tym odcinku Ewa zaprosi na mieszankę kuchni międzynarodowej. Obiad będzie światowy, ale przepisy proste, w dodatku z wykorzystaniem ogólnodostępnych składników. 

Gotowanie zacznie od hiszpańskiej zupy czosnkowej - sopa de ajo. Na Półwyspie Iberyjskim jest to bardzo popularna potrawa, która przed laty była głównym pożywieniem tamtejszych rolników. Bazą jest czosnek, jak też sproszkowana papryka. Taką zupę najczęściej podaje się z pieczywem i jajkiem w koszulce. 

Na drugie danie Ewa zaproponuję brytyjską klasykę - cottage pie, czyli wiejską zapiekankę na bazie mielonej wołowiny z dodatkiem marchewki. Całość zwieńczy purée z ziemniaków i pietruszki oraz tarty ser cheddar. 

Natomiast na deser autorka programu zrobi klasyczną, waniliową szarlotkę - z kruszonką, jak też na kruchym spodzie. 

Chcesz poznać wszystkie przepisy z poprzednich odcinków programu „Ewa Gotuje
Są dostępne na PolsatBoxGo » 

Źródło: Polsat / „Ewa Gotuje”, 508. odcinek

Opracowała: Redakcja Smaker.pl

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Ciasto z wafelkową przekładką
Ciasta Ciasto z wafelkową przekładką

Długo szukałam idealnego ciasta z użyciem wafelków i orzechów. Bo kto z nas...

Odsłon: 41741

>60 min
99
Sodra zupa
Zupy Sodra zupa

Podczas Wielkanocy w większości domów królują dwie zupy, tradycyjny żurek lub...

Odsłon: 551

60 min
3
30 min
11
Biszkopt keksowy na gorącym mleku
Ciasta Biszkopt keksowy na gorącym mleku

Biszkopt maślany, czekoladowy i bardzo wilgotny o zwartej strukturze, ale del...

Odsłon: 20103

30 min
53