Dania jednogarnkowe

Rosół to jedna z polskich potraw narodowych. Niektórzy od lat przygotowują niezmienioną, klasyczną wersję, a inni lubią trochę poeksperymentować z wywarem. Sprawdź, co dodać do rosołu, by zupa zyskała zupełnie nową jakość.

Dodatki do rosołu | Fot.123RF/Picsel

Spis treści:

Dlaczego warto dodać imbir do rosołu?

Imbir w polskiej kuchni od pewnego czasu jest składnikiem często używanym. Można dodawać go do dań w wersji marynowanej lub suszonej, jednak do zupy najlepiej sprawdzi się świeży. Dodatek imbiru do rosołu spowoduje, że zyska on niepowtarzalny smak i zapach, a także znacznie większe właściwości rozgrzewające.

Co można dodać do rosołu?

Przepis na rosół z imbirem nie różni się znacząco od klasycznej zupy. Najpierw gotujemy mięso, następnie dodajemy przyprawy, włoszczyznę i inne składniki, których używamy. Nasz tajemny składnik wkładamy do wywaru na 10-15 minut przed zakończeniem gotowania (wraz z lubczykiem). Najlepiej pokroić imbir w plastry.

Czosnek, czyli zdrowo i azjatycko

Rosół z czosnkiem? Jeśli dla kogoś brzmi to dziwnie, to znaczy, że po prostu nie jadł jeszcze tak przyrządzonej zupy. Do wywaru razem z włoszczyzną najlepiej dodać trzy lub cztery główki, lekko zgniecione nożem i z łupinkami. Tak przygotowany rosół będzie miał nieco azjatycki smak, a czosnek najlepiej sprawdzi się do wywaru z wołowiny.

Rosół jak u Magdy Gessler? Dodaj ogon wołowy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich restauratorek do rosołu dodaje ogony wołowe. Dzięki temu jest on nie tylko bardzo smaczny, ale również znacznie gęstszy niż klasyczny wywar. To wszystko dzięki wysokiej zawartości kolagenu.

Jabłko to sposób Ewy Wachowicz

Z kolei Ewa Wachowicz korzysta z jabłka podczas gotowania rosołu. Wystarczy dodać nieobrane twarde i kwaśne jabłko razem z warzywami, a na końcu je wyjąć. Jeśli przyrządzamy rosół na bazie drobiu, jabłko doda do niego idealnej słodko-kwaśnej nuty.

Smak i klarowność z użyciem pomidora

Podobny efekt, jak po użyciu jabłka, otrzymamy, korzystając z pomidora. Jednak oprócz słodko-kwaśnego smaku, wywar z jednym, przekrojonym na pół pomidorem, będzie znacznie bardziej klarowny.

 

Zobacz także:

Posyp nim ziemniaki. Nie tylko podbije ich smak, ale i wzmocni twoją odporność »

Witamina C w zwiększonej dawce. Kiedy jest wskazana, a kiedy szkodzi? »

Tak piecze sernik siostra Anastazja. Wychodzi cudownie puszysty i kremowy »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Pieczywo Chlebek korzenny

Chlebek korzenny łatwy i pyszny w przygotowaniu. Taki chleb piekę od kilku la...

Odsłon: 165

15 min
6
Ciasta Piernik dojrzewający

Polecam. Piernik to zdrowe ciasto. Nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodz...

Odsłon: 1582

30 min
17
Dodatki Patent na obieranie jajek

Chciałam się podzielić z Wami fajnym i prostym sposobem obierania jajek. Taki...

Odsłon: 325

15 min
10

Polecane artykuły

Informacje Dania z makaronem dla cukrzyków. Smaczne, zdrowe i z niskim indeksem glikemicznym

Makaron może być smacznym i zdrowym posiłkiem także dla osób z cukrzycą. Pod warunkiem, że postawimy na jego odpowiedni rodzaj i sposób przygotowan...

2
Ewa gotuje Ewa Gotuje: Wege kapuśniak, golonki z indyka w marynacie BBQ, sernik jogurtowy na zimno

W 526. odcinku programu "Ewa Gotuje" prowadząca udowodni widzom, że klasyczne potrawy da się przyrządzić w wyjątkowy sposób. Popularna w Polsce zup...

1
Informacje Poczuj smaki jesieni w kubku ciepłej kawy

Jesień to czas, gdy natura zwalnia: temperatury spadają, dni stają się szare i coraz krótsze, a wieczory dłuższe. Nie sprzyja to aktywności fizyczn...

0
Informacje Świeżej raczej nie skosztujemy, ale suszona jest równie zdrowa. Moringa - z czym to jeść?

Moringa, zwana „drzewem życia,” to roślina o wyjątkowych właściwościach odżywczych, ceniona za bogactwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Cho...

8