Klops z jajkiem, zwany inaczej pieczenią rzymską, to znana i lubiana potrawa z mięsa mielonego. Doskonale smakuje podawany zarówno na ciepło, jak i na zimno, dlatego też jest częstym bywalcem na świątecznych stołach. Duża porcja warzyw, mielone mięso, jajka, przyprawy i gotowe.

Fot. materiały prasowe

Składniki (forma keksówka 32x12 cm):

· 1 kg mięsa mielonego z indyka

· 3 duże marchewki

· 1 puszka groszku zielonego Happy Frucht

· 2 duże cebule

· 4 ząbki czosnku

· olej Rapso

· 2-3 łyżki suszonego majeranku

· 3 łyżeczki musztardy (np. sarepska, rosyjska)

· 2 jajka surowe

· 5 jajek ugotowanych na twardo

· 2 bułki kajzerki

· sól, pieprz

 

Wykonanie:

1. Marchew obieramy i tarkujemy na tarce na dużych oczkach. Cebulę i czosnek obieramy, a następnie kroimy w kostkę.

2. Na patelni rozgrzewamy 4 łyżki oleju i wsypujemy cebulę z czosnkiem. Całość podsmażamy do momentu lekkiego zarumienienia się warzyw (mieszamy od czasu do czasu).

3. Dodajemy marchewkę i dusimy około 5 minut. Odstawiamy do ostudzenia.

4. Bułki zalewamy zimną wodą i czekamy aż staną się miękkie. Po uzyskaniu pożądanej konsystencji odciskamy je z wody.

5. Mięso przekładamy do miski, dodajemy zawartość patelni, surowe jajka, bułkę, groszek, musztardę, majeranek, około 1,5 łyżeczki soli oraz pieprz. Całość dokładnie mieszamy.

6. Keksówkę wysmaruj olejem, wyłóż papierem do pieczenia. Na dno formy przełóż 1/2 masy, na to wyłóż na całą długość obrane jajka. Całość przykryj resztą masy mięsno-warzywnej. Wyrównaj powierzchnię, posmaruj olejem i piecz w 180°C przez 60 minut.

7. Danie to możemy podawać zarówno na ciepło jak i na zimno.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Przepis dnia

Ciasta Ciasto czekoladowe z colą

Ciasto czekoladowe z colą to ciekawy pomysł na deser. Sprawdzi się nie tylko...

Odsłon: 15817

30 min
24
Desery sernik na zimno z borówkową żelką

..idealny deser na letnie dni kiedy nie chce się włączać nawet piekarnika. S...

Odsłon: 5329

60 min
8
Dania główne Filet drobiowy w porach

Bardzo łatwe danie. Tylko trzy składniki, a pychoty cały talerz.

Odsłon: 9394

>60 min
16
Ciasta Ciasto bajaderka.

Przepis ze starego zeszytu,w czasach PRL-u to ciasto miało branie,polecam pow...

Odsłon: 10194

>60 min
20