Konkurs: sałatki i surówki

SuperMenu by Anna Lewandowska przebada swoich klientów

Według badania* przeprowadzonego na zlecenie SuperMenu by Anna Lewandowska wynika, że tylko 29% respondentów bada krew raz w roku, a co czwarty nie wie, czy ma dobre wyniki morfologii, właściwy poziom cukru i cholesterolu. W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej “Zdrowie bez wymówek!” catering dietetyczny SuperMenu we współpracy z platformą uPacjenta zamierza bezpłatnie przebadać swoich klientów. Wygodnie, w ich domach.

Fot. 123RF/Picsel

Podstawowe, profilaktyczne badania krwi powinny być wykonywane przynajmniej raz w roku. Jednak z danych* SuperMenu wynika, że co dziesiąty respondent w ogóle nie bada krwi, co piąty wykonuje badanie krwi raz na 2-3 lata, a tylko 29% ankietowanych wykonuje je raz w roku. Jako powody niewykonywania częściej badań ankietowani podawali: długi czas oczekiwania na wizytę lekarską, niechęć do odwiedzania placówek medycznych, a także strach przed wykonywaniem badań. Co więcej, niemal 25% respondentów przyznało, że nie wie, czy ich wyniki  morfologii, poziomu cukru i cholesterolu są poprawne. Dlaczego tak ważnym jest, aby znać aktualne parametry swojej krwi? Ponieważ mówią nam one nie tylko o ogólnym stanie zdrowia naszego organizmu, ale i o niedoborach składników, które mogą być uzupełnione odpowiednią dietą.

- Podstawowe badania krwi, takie jak morfologia, lipidogram czy poziom glukozy we krwi to doskonałe narzędzie, umożliwiające wczesne wykrycie problemów zdrowotnych. Na ich podstawie możemy dostosować dietę, która zapobiegnie rozwojowi zaburzeń, działając jako element profilaktyki oraz wspomagania leczenia. W przypadku podwyższonego poziomu cukru we krwi dobrym rozwiązaniem będzie dieta o niskim indeksie glikemicznym, a w sytuacji zaburzeń gospodarki lipidowej, warto skłonić się w kierunku diety DASH. Z tego względu, chcąc poprawić stan swojego zdrowia oraz dobrać odpowiednią do swoich potrzeb dietę, warto wszelkie zmiany poprzedzić odpowiednią diagnostyką. - wyjaśnia Łukasz Sieńczewski, główny konsultant dietetyczny SuperMenu by Anna Lewandowska.

Zmień nawyki na zdrowsze

SuperMenu, wspólnie z platformą uPacjenta, chce zmieniać nawyki Polaków na zdrowsze, dlatego startuje z ogólnopolską kampanią edukacyjną “Zdrowie bez wymówek!”. Jej celem jest zwiększenie świadomości konsumentów na temat kluczowej roli regularnego badania krwi, wpływu diety na poprawę wyników krwi oraz holistycznego podejścia do zdrowia. W ramach kampanii “Zdrowie bez wymówek!” wszyscy klienci SuperMenu mogą skorzystać z bezpłatnego pakietu badań krwi (pełna morfologia, glukoza, lipidogram). Dzięki tej aktywacji catering chce wesprzeć konsumentów w zrobieniu kolejnego kroku w drodze po lepsze samopoczucie i zdrowie. Dzięki regularnym badaniom krwi nie tylko kontrolujemy nasz organizm, ale również możemy precyzyjniej dopasować codzienną dietę np. w przypadku stwierdzenia niedoborów.

- Jestem niesamowicie dumna z tej inicjatywy SuperMenu! Dotychczas oferowaliśmy klientom zbilansowane diety, a teraz robimy krok dalej. Chcemy zachęcić ich do zmiany postaw, do dbania o siebie kompleksowo i skuteczniej, a tego nie da się zrobić bez regularnych badań. Zdajemy sobie sprawę, że w codziennym pośpiechu i ogólnym braku czasu, z którym mierzy się większość z nas, to nie jest takie łatwe. Nie pomagają tu ani długie kolejki, ani strach związany z koniecznością odwiedzenia placówki medycznej czy wykonaniem samego badania. W ramach kampanii „Zdrowie bez wymówek!" pobranie krwi będzie przeprowadzane w domach naszych klientów, co zwiększy ich komfort i poczucie bezpieczeństwa. – wyjaśnia Anna Lewandowska, sportsmenka, propagatorka zdrowego stylu życia, założycielka SuperMenu by Anna Lewandowska.

Daj się przebadać z SuperMenu!

Kampania ma wspierać i motywować do holistycznego dbania o swoje samopoczucie i zdrowie. Badania krwi będą wykonywane w wybranym przez klienta miejscu i czasie. Możemy je wykonać nawet na kanapie we własnym domu. Szybko, wygodnie i komfortowo. Nie tracimy czasu na dojazd do placówki medycznej, ani na czekanie w kolejkach do pokoju zabiegowego. Nie mamy więc żadnej wymówki by nie dać się przebadać!

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

15 min
1
30 min
4
Konkurs
Przepis bierze udzial w konkursie
Dodatki Chleb orkiszowy z cebulą

Prosty chleb do zrobienia przez każdego ale smak jest bardzo wysublimowany.

Odsłon: 95

>60 min
1
Przetwory Lubczyk, czyli prawdziwe maggi:-)

Niebywałe,jak w ciągu miesiąca u sąsiadki wyrosły ma prawie 1 metr okazałe k...

Odsłon: 1087

30 min
8

Polecane artykuły

Informacje Najpopularniejsze przepisy czerwca

Przekonaj się, które dania okazały się najchętniej wyszukiwane na przełomie wiosny i lata. Oto 10 najpopularniejszych przepisów naszych użytkownikó...

2
Informacje Jak wykorzystać resztki mięsa z rosołu? Sposoby na tani i szybki obiad!

Zastanawiasz się, jak wykorzystać resztki mięsa z rosołu? Możliwości jest naprawdę dużo! Kotlety, pasty, pyzy czy sałatki to tylko kilka z wielu op...

0
Informacje Jak wykorzystać ciasto francuskie, które zalega ci w lodówce? Oto 6 niezawodnych pomysłów!

Ciasto francuskie to bardzo uniwersalny składnik, który doskonale komponuje się zarówno ze słodkimi, jak i wytrawnymi dodatkami. Jak wykorzystać ci...

1
Informacje Jak upiec karkówkę? Te rady sprawią, że będzie miękka i soczysta

Karkówka to jedno z ulubionych mięsnych dań Polaków. Karczek może być przygotowywany na grillu, w marynacie lub bez. Świetnie będzie także smakować...

2