Ruszył Gault&Millau Tour 2017! Pierwszym przystankiem tegorocznej edycji była warszawska restauracja Signature. Po raz kolejny partnerem tego wyjątkowego cyklu wydarzeń jest sieć hurtowni MAKRO Polska, która w tym roku postanowiła zaprezentować na swoim stoisku najnowsze trendy w świecie gastronomii.

Najnowsze trendy na Gault&Millau Tour 2017

Ponad 150 mistrzów kuchni z Mazowsza, Lubelszczyzny i województwa łódzkiego pojawiło się 12 czerwca w restauracji Signature w Warszawie na spotkaniu inaugurującym Gault&Millau Tour 2017. Jednym z partnerów tegorocznej edycji jest MAKRO Polska. Sieć hurtowni na swoim stanowisku zaprezentowała najnowsze trendy w świecie kulinariów i gastronomii takie, jak: narracyjność jedzenia, prospołeczność restauracji czy korzystanie z dóbr pola i łąki. Trendy ilustrowały produkty z oferty MAKRO: ser koryciński, kminek, rukiew wodna, kwiaty jadalne, a także chipsy przygotowane specjalnie na tę okazję m.in. z jarmużu i batatów. Więcej informacji goście mogli czerpać z „Trend Booków" wydanych przez MAKRO Polska z myślą o klientach z branży gastronomicznej.

Gault&Millau Tour 2017 to cykl spotkań regionalnych, na które zapraszani są m.in. szefowie kuchni restauracji zaprezentowanych w ostatniej edycji prestiżowego Żółtego Przewodnika. Spotkania mają na celu integrowanie środowiska gastronomicznego i tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, a w efekcie podnoszenie poziomu kulinarnego w Polsce. Głównym punktem warszawskiego spotkania było wręczenie nagród w kategoriach: Szef Roku - Robert Trzópek (Restauracja Bez Gwiazdek, Warszawa), Szef Jutra - Szymon Stach (Quale Restaurant, Łódź), Młody Talent - Michał Gniadek (Restauracja Plato, Warszawa), Szef Kuchni Tradycyjnej - Wojciech Kilian (Restauracja Signature, Warszawa). Nie przyznano natomiast nagrody w kategorii Kobieta Szef. Zwycięzcy przygotowali dla zgromadzonych gości swoje popisowe dania, którymi po raz kolejny zaprezentowali kulinarny kunszt i talent.

Kolejnymi przystankami Gault&Millau Tour 2017 będą: Poznań, Kraków i Sopot. Na spotkaniach wraz ze swoim stoiskiem poświęconym trendom obecne będzie również MAKRO Polska.

Źródło: materiały prasowe

Fotografie: M. Zakrzewski

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Herbata matcha
Napoje Herbata matcha

O zdrowotnych właściwościach herbaty matcha i jej pozytywnym wpływie na nasz...

Odsłon: 1690

30 min
50
Domowe rafaello
Desery Domowe rafaello

Domowe rafaello przyrządzisz bardzo szybko i prosto. To jedne z najprostszych...

Odsłon: 1313

30 min
3
Brownie
Ciasta Brownie

Brownie to z pewnością jedno z ulubionych ciast każdego wielbiciela czekolady...

Odsłon: 23123

60 min
49
Sałatka remulada
Sałatki Sałatka remulada

Sałatka remulada (céleri rémoulade) to klasyczna francuska przystawka z surow...

Odsłon: 4005

30 min
4
Bieda sernik - cztery składniki
Desery Bieda sernik - cztery składniki

Powstał z tego co było w domu, w niespełna dwie godziny. Wszystkim smakował.

Odsłon: 22079

>60 min
19