Do góry

Newsy

Cztery produkty, które pomogą twoim stawom

Problemy ze stawami nie dotyczą jedynie starszych osób. Ratunku nie musicie szukać w aptecznych specyfikach. Czasami równie skuteczna może okazać się po prostu zmiana diety i uwzględnienie w codziennym jadłospisie kilku produktów, które mają zbawienny wpływ na kondycję naszych stawów.

Fot. 123RF/Picsel

W jaki sposób rozpoznać, że nasze stawy potrzebują pomocy? Jedną z pierwszych oznak tego typu problemów jest ból, pojawiający się np. przy wchodzeniu po schodach. Wbrew pozorom, nie jest to schorzenie, z którym muszą borykać się wyłącznie starsi, gdyż badania wskazują, iż dotyczy on osób w coraz młodszym wieku. W takich przypadkach lekarze mogą zalecić rehabilitację oraz zażywanie wzmacniających leków. Jednak nie warto poprzestawać tylko na tym. Doskonałym wsparciem takiej terapii będzie również odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w produkty dobroczynnie wpływające na nasze stawy. Którymi z nich warto się zainteresować?

1. Sok z wiśni

Sok wiśniowy to nie tylko doskonały sposób na ugaszenie pragnienia. Wbrew pozorom, jedna szklanka tego napoju może przynieść nam również spore korzyści dla zdrowia. Badania wykazały, że wypijanie w ciągu dnia dwóch szklanek niesłodzonego soku wiśniowego w znaczący sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych oraz łagodzi objawy zwyrodnienia stawów.

2. Oliwa

Oliwa extra vergine zawiera w sobie związek, który pomaga obniżyć w organizmie poziom enzymów odpowiadających za wiele stanów zapalnych, w tym także dokuczliwe i bolesne zapalenia stawów. W tej kwestii ma ona podobne działanie do niektórych leków, przepisywanych przez lekarzy.

Reklama

3. Tłuste ryby

Wiele osób unika tłustych ryb, w obawie o swoją figurę. Trudno o gorszy błąd. Ryby takie jak łosoś lub makrela to doskonałe źródło cennych kwasów Omega-3k, które w niezwykły wręcz sposób wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Naukowcy potwierdzili, iż jedną z ich niewątpliwych zalet jest łagodzenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

4. Mleko

Przede wszystkim, w naszej diecie nie może zabraknąć mleka. Chociaż zazwyczaj produkt ten kojarzymy ze wzmacnianiem kości, a nie stawów, to mimo wszystko może on nam pomóc także w tym drugim przypadku. Naukowcy z jednego z bostońskich szpitali przeprowadzili badania, które wykazały, że u kobiet pijących niskotłuszczowe lub odtłuszczone mleko zdecydowanie wolniej postępują choroby zwyrodnieniowe stawów.

 

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

Krzysztof-Dragunas-Witkowski 25 listopada 2020 Jak wchodzi się przy schodach,a nie po schodach to kolana będą bolały.

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń