Do góry

Newsy

Jakie produkty uzupełnią niedobory żelaza?

Dla naszego organizmu żelazo jest jednym z najistotniejszych składników odżywczych. Jego niedobór może spowodować wiele nieprzyjemnych skutków, dlatego powinniśmy zadbać, aby w naszej diecie znalazło się jak najwięcej produktów bogatych w tę substancję.

Fot. 123RF

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważnym składnikiem naszej codziennej diety jest żelazo. To właśnie dzięki niemu układ krwionośny oraz odpornościowy może prawidłowo funkcjonować. Co więcej, odpowiedni poziom żelaza jest również bardzo istotny z punktu widzenia prawidłowego działania układu nerwowego. Pierwiastek ten pomaga nam również zwalczać wolne rodniki i zapobiega zbyt szybkiemu starzeniu się komórek organizmu.
Warto dbać o odpowiedni poziom żelaza w organizmie, gdyż jego długotrwały niedobór może doprowadzić do anemii. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest zazwyczaj uczucie zmęczenia, apatia oraz brak energii. Następnie możemy zaobserwować występowanie sińców pod oczami, wypadanie włosów oraz łamliwość paznokci. Bardzo często niedobór żelaza objawia się również zawrotami i bólami głowy, skłonnością do występowania siniaków oraz krwawieniem z nosa.


1. Czekolada

Reklama

Wszyscy wielbiciele słodyczy z pewnością ucieszą na wieść, że czekolada może tak dobrze wpływać na nasze zdrowie. W tym wypadku musimy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy - aby naprawdę skorzystać na jedzeniu słodkości powinniśmy wybierać ciemną czekoladę z jak najwyższą zawartością kakao. Warto również zachować umiar, gdyż czekolada (nawet w tej zdrowej wersji) to nie tylko składniki odżywcze, ale również cukier i tłuszcz, który w nadmiarze może niekorzystnie wpłynąć na naszą sylwetkę.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń