Podwieczorek w tradycji to lekki posiłek, na który jadało się zazwyczaj drobne przekąski, jak naleśniki, placuszki czy racuchy, bądź owoce. Podawało się też ciepłe napoje, różne herbatki, soki owocowe.
REKLAMA
W soboty i niedziele stanowił nienaruszalny punkt dnia, będący okazją do spokojnego porozmawiania przy herbatce, chwili relaksu czy spotkań sąsiedzko-towarzyskich. Dzisiaj być może jest to sposób na to, by zwolnić tempo i pocieszyć się chwilę, czyjąś obecnością.
Weź udział w konkursie i wygraj książkę!
Weź udział w konkursie i wygraj książkę!
Komentarze
Ostatnio komentowane przepisy
Przetwory
Golonka w słoiku - wakacyjna konserwa
Każdego roku robię konserwy wakacyjne. Takie domowe są najlepsze. Wypływają...
- Polska
- Bałkańska
- Bez glutenu
- Bez laktozy
- Bez cukru
- Warzywa
- Papryka
- Mięso
- Przyprawy
- Czosnek
- Kolendra
- Dla zdrowia
Odsłon: 2262
12
Dania główne
Bagietki na kolację
Polecam. To jest dobre.
- Wielkanoc
- Do pracy
- Polska
- Warzywa
- Papryka
- Nabiał
- Jajka
- Ser
- Mięso
- Przyprawy
- Czosnek
- Kolendra
- Dla zdrowia
Odsłon: 7150
20
Dania główne
Żeberka w glazurze
Mięsko rozpływa się w ustach. Bardzo łatwo przygotować.
Odsłon: 4663
38
Dania główne
Młoda kapusta z łazankami
Proste danie. Nawet początkująca gospodyni poradzi sobie ze zrobieniem tej p...
Odsłon: 2102
9
REKLAMA