Do góry

Newsy

Niezbyt popularne produkty, które są bardzo zdrowe

Jeśli sądziliście, że o prozdrowotnych właściwościach różnego rodzaju produktów spożywczych wiedzieliście wszystko, mamy dla was mały test. Oto listka kilku bardzo zdrowych produktów, których używamy zdecydowanie za rzadko.

Fot. 123RF

Natura w dalszym ciągu ma przed nami jeszcze całkiem sporo tajemnic. Poza popularnymi produktami o prozdrowotnych właściwościach, wciąż dowiadujemy się o nowych, które również doskonale wpływają na nasze zdrowie. Wiele z nich było doskonale znanych już naszym babciom, jednak na przestrzeni lat nieco o nich zapomnieliśmy. Warto odświeżyć sobie tę wiedzę, gdyż w tych mało znanych produktach możemy znaleźć remedium na wiele poważnych schorzeń. Które z nich zdecydujecie się wprowadzić do swojej diety?

1. Siara (kolostrum)

Siara, nazywana również kolostrum, znajduje się w mleku matek tuż po porodzie. Właściwości tej substancji zaskoczyły większość naukowców. Już od dziesięcioleciu siarę uznaje się za najbardziej odżywczą substancję, jaką do tej pory poznał człowiek. Wpływa ona w niezwykły sposób na naszą odporność, wzmacniając ją i odbudowując. Warto wiedzieć, że substancja ta występuje w mleku wielu ssaków. Do spożywania najczęściej poleca się spożywanie siary pozyskanej z mleka krowiego, gdyż zawiera ona aż 40 razy więcej czynników stymulujących niż mleko kobiet. Kolostrum wykorzystuje się przy leczeniu stwardnienia rozsianego, reumatyzmu oraz toczenia. Dowiedziono również, że substancja ta wpływa odmładzająco na skórę.


Zobacz też: Jak zrobić domowy jogurt? Kliknij!

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

Wiolissa 11 maja 2017 Uwielbiam domowy budyń z dodatkiem karobu mmm.. pychota :)Używam również pierzgi pszczelej, kupuję ją w kapsułkach, wydaje mi się że faktycznie wspomaga organizm, bo odkad biorę habaicynę to nie łapią mnie przeziębienie, może sobie to wkręcam, ale tej zimy oparłam się wszystkim infekcjom które mieli moi bliscy.

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń