Katarzyna Bosacka radzi, jak pomagać Ukrainie

Wielu Polaków czynnie angażuje się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wśród nich są też znane osobistości, w tym Katarzyna Bosacka. Dziennikarka radzi innym, w jaki sposób można efektywnie wspierać Ukrainę.

Fot. Jerzy Dudek/DDTVN/East News

 

Dziennikarka Katarzyna Bosacka to znana propagatorka zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety. Wielu Polaków śledzi jej program „Eko Bosacka" oraz profil społecznościowy „Wiem, co jem". W ostatnich dniach, prowadząca, wiele uwagi poświęca wsparciu dla Ukrainy w trudnej sytuacji wojennej.

Katarzyna Bosacka informuje o różnych formach pomocy, jaką każdy z nas może oferować przybyłym do Polski uchodźcom. Przyjęła również do domu rodziny z dziećmi i zapewniła im opiekę oraz wyżywienie.

 

 

Ten ogromny gest solidarności to niejedyne działania dziennikarki. W ostatnich komunikatach, skierowanych do swojej społeczności, radzi, w jaki sposób przygotować paczkę żywnościową dla potrzebujących. Uczula, że jedzenie powinno mieć jak najdłuższą datę przydatności do spożycia i znajdować się w odpowiednim opakowaniu (ułatwiającym transport). Poleca przede wszystkim artykuły spożywcze zabezpieczane próżniowo. Wspomina, że tradycyjnie pakowane jedzenie po prostu szybciej się psuje.

 

 

Katarzyna Bosacka wskazuje również, co należy zapakować do paczek, oprócz żywności. Wymienia artykuły medyczne, ciepłe ubrania czy środki kosmetyczne. Podkreśla też, że na granicy znajduje się wiele dzieci, więc warto i o nich pamiętać. Powołuje się rzetelnie na listę opracowaną przez fundację pomocową:

 

 

Pamiętaj, że jeśli ty również chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy, możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Ważne jednak, abyś wspierał sprawdzone i potwierdzone instytucje. Uważaj na fałszywe zbiórki i oszustów.

Przed dostarczeniem paczki żywnościowej lub przyjęciem rodziny, skontaktuj się z organizacjami pomocowymi lub punktami recepcyjnymi, żeby uzyskać najbardziej aktualne i oficjalne informacje.

 

Zobacz także:

Wojna Rosja-Ukraina. Śledź relację na żywo »

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy »

Raport: "Obudziły mnie strzały". Wojna w Ukrainie »

Zespół stresu pourazowego - choroba nie tylko z pola walki »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Sałatki Sałatka śledziowa

Prosta sałatka śledziowa z jabłkiem, cebulą, papryką i groszkiem w sosie majo...

Odsłon: 456

30 min
4
30 min
6
60 min
4

Polecane artykuły

Informacje Ziarenka, które pomagają spalać tłuszcz. Aframon madagaskarski - właściwości i zastosowanie

Aframon madagaskarski, znany również jako pieprz meleguet, pochodzący z Afryki, to prawdziwy skarb przyrody. Mało kto wie, że ukrywa w swoich ziare...

3
Informacje Galaretka drobiowa – przepis dziadka. Jak uratować słabo stężałą galaretkę drobiową?

Galaretka drobiowa to przysmak, który albo się kocha, albo nienawidzi. Jedno jest pewne – odpowiednio przygotowana potrafi wręcz zachwycić swoim sm...

2
Informacje Robisz na Wigilię zupę grzybową z suszonych grzybów? Mamy patenty, żeby nie była gorzka

Wigilijna zupa grzybowa to rarytas, na który wielu smakoszy czeka cały rok. Najlepiej smakuje oczywiście ta przygotowana z własnoręcznie zebranych...

2
Informacje Jak zamrozić jajka? Są na to trzy sposoby

Kupiłeś zbyt dużo jajek i zastanawiasz się, czy można je zamrozić? Oczywiście jajka w skorupkach, ani te gotowane, ani surowe, nie nadają się do mr...

0