Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
wykonane wraz z wnukiem Olo.
Każdego roku robię konserwy wakacyjne. Takie domowe są najlepsze. Wypływają...
Odsłon: 2289
Polecam. To jest dobre.
Odsłon: 7170
Każdego roku robię konserwy wakacyjne. Takie domowe są najlepsze. Wypływają...
Odsłon: 2289
Polecam. To jest dobre.
Odsłon: 7170
Składniki
Mąkę wymieszać z amoniakiem. Posiekać z margaryną. Do mąki dodać żółtka i stopniowo dodawać śmietanę. Zagniatamy ciasto. Następnie wkładamy na 30 min. do lodówki. Po tym czasie ciasto rozwałkowujemy na grubość 0,5 cm i wycinamy ciasteczka foremkami. Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia. Białka roztrzepujemy widelcem i smarujemy ciastka. Posypujemy cukrem. Piekarnik rozgrzewamy. Ciastka pieczemy w temp. 180 st. C przez 20-30 min. aż będą złociste.