Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Po świątecznych ciężkich ciastach dzisiaj proponuję małe, kruche i bardzo smaczne ciastka. Z pewnością w wielu domach zostało trochę maku. Można go w ten prosty sposób wykorzystać.
Każdego roku robię konserwy wakacyjne. Takie domowe są najlepsze. Wypływają...
Odsłon: 2292
Polecam. To jest dobre.
Odsłon: 7173
Każdego roku robię konserwy wakacyjne. Takie domowe są najlepsze. Wypływają...
Odsłon: 2292
Polecam. To jest dobre.
Odsłon: 7173
Składniki
Obie mąki i proszek do pieczenia przesiać do miski. Dodać cukier i jajka. Na koniec dorzucić pokrojone w kostkę masło. Zagnieść ciasto. Następnie zawinąć je w folię i dać na pół godziny do lodówki. Przygotować masę makową. Do garnuszka wsypać zmielony mak. Zalać go mlekiem i gotować dwie, nawet trzy minuty, na małym ogniu cały czas mieszając. Po wystudzeniu wymieszać z miodem i ekstraktem migdałowym. Formę wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto rozwałkować na dwa-trzy milimetry. Okrągłą foremką lub szklanką wykrawać ciastka. Połowę z nich ułożyć na blaszce. Nałożyć na nie po łyżeczce masy makowej. Przykryć pozostałymi ciastkami. Brzegi docisnąć widelcem. Piec w nagrzanym piekarniku do 180 st. C 20 minut. Po wystudzeniu oprószyć cukrem pudrem.