Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
W takie upały jakie panują obecnie, nie ma się ochoty na ciężkie ciasta z kremami. Chętnie sięgamy po lekkie ciasta z owocami sezonowymi. Dziś proponuję ciasto drożdżowe, które zawsze pięknie wyrasta.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 74
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 151
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2638
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1074
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 74
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 151
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2638
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1074
Składniki
Drożdże rozmieszać w kubku z łyżeczką cukru, kilkoma łyżkami letniego mleka i łyżką mąki.Odstawić na 10 minut, by zaczęły "pracować" czyli podwoiły swoją objętość. Do miski przesiać mąkę.Dodać szczyptę soli i wyrośnięte drożdże. Całe jajka zmiksować z cukrem. Połączyć z dwoma łyżkami zimnej wody i wlać do miski z mąką.Wyrobić lśniące , elastyczne ciasto. Na koniec dodać roztopione masło i aromat.Jeszcze chwilę wyrabiać.Odstawić pod przykryciem na dwie godziny do wyrośnięcia. Po tym czasie wyjąć ciasto z miski i przełożyć na blat lekko podsypany mąką. Ponownie zarobić by "odgazować" ciasto. Przełożyć do dwóch foremek keksowych , wysmarowanych masłem i znów odstawić do wyrośnięcia na pół godziny. Ułożyć plastry jabłek, lekko je wciskając w ciasto, rozłożyć namoczone wcześniej rodzynki i posypać kruszonką. Wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i piec około godziny. Po ostygnięciu-można oprószyć cukrem pudrem lub oblać lukrem.