Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 44
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 136
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2628
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1067
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 44
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 136
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2628
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1067
Składniki
Mąkę z proszkiem przesiać na stolnicę i posiekać z zimnym masłem i cukrami. Następnie dodajemy żółtka i śmietanę. Ciasto zagniatamy i umieszczamy w lodówce na 40 minut. Składniki na masę połaczyć ze sobą. Ciasto po upływie 40 minut wyjmujemy z lodówki. Dzielimy na dwie części. Jedną wałkujemy, podsypujemy mąką. Na wałku przenosimy na blaszkę (na papier do pieczenia), nakłuwamy widelcem. Na ciasto układamy masę z jabłek. Na jabłka umieszczamy drugą część ciasta. Możemy w całości po rozwałkowaniu umieścić, lub uformować długie ruloniki i ułożyć na wierzchu. Pieczemy w 170* 40 minut.