Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Zbliża się połowa listopada, więc w cukierniach – nie tylko w Poznaniu! – królują rogale świętomarcińskie. Wielkopolska tradycja podbiła serca (a właściwie – podniebienia) Polaków w różnych zakątkach kraju, bo drożdżowe rogaliki z białym makiem, bakaliami i posmakiem marcepanu są po prostu obłędnie smaczne. Certyfikowane rogale przygotowuje jedynie około 100 producentów. I nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że to złożony, pracochłonny proces. Prościej jest wybrać się w dzień św. Marcina do Wielkopolski, niż upiec rogale samodzielnie. Co nie znaczy, że nie można zaspokoić chrapki na oryginalny specjał podobnym przysmakiem. Kruche rogaliki z marcepanem przygotujesz błyskawicznie i bez pudła!
Camembert to ser który bardzo lubi moja rodzinka, więc staram się zawsze czym...
Odsłon: 37
Przepyszny i szybki obiad w dwadzieścia minut.
Odsłon: 120
Camembert to ser który bardzo lubi moja rodzinka, więc staram się zawsze czym...
Odsłon: 37
Przepyszny i szybki obiad w dwadzieścia minut.
Odsłon: 120
Składniki
Zmiel migdały w blenderze na gładką masę. Połącz ją z cukrem pudrem i likierem Amaretto. Zagnieć ręcznie lub zmiksuj, stopniowo dodając wodę. Masa powinna być zwarta i dość twarda, ale plastyczna. Pod koniec zagniatania dodaj rodzynki i drobno posiekane orzechy. Gotową masę włóż na co najmniej godzinę do lodówki.
Połącz twaróg, mąkę i rozdrobnione masło. Zagnieć na jednolite ciasto. Podziel na dwie równe części, owiń folią spożywczą i także odłóż na co najmniej godzinę do lodówki.
Porcję schłodzonego ciasta rozwałkuj na podsypanej mąką stolnicy. Podziel nożem na 8 trójkątów (jak pizzę). U podstawy każdego nałóż łyżeczkę masy marcepanowej. Zawiń trójkąt w rogalik, szczelnie zaklejając rogi. Tak samo postąp z drugą porcją ciasta. Rogaliki ułóż na wyłożonej papierem do pieczenia blasze. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180°C. Piecz przez 25-30 minut.
Gdy rogaliki z marcepanem całkowicie wystygną, oprósz je cukrem pudrem.