Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 77
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 151
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2639
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1076
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 77
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 151
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2639
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1076
Składniki
Masa serowa: Do sera dodajemy żółtka, cukier, cukier waniliowy i śmietanę. Miksujemy.
Do masy dodajemy mąkę ziemniaczaną i dalej miksujemy.
Białka ubijamy na sztywna pianę i dodajemy do masy serowej. Delikatnie mieszamy.
Ciasto: Białka ubijamy z cukrem i cukrem waniliowym. Do ubitych białek dodajemy olej, oranżadę, żółtka, mąkę i proszek do pieczenia. Miksujemy.
Ciasto dzielimy na dwie połowy. Do jednej dodajemy kakao. Miksujemy.
Do drugiej rozmrożone, odcedzone z nadmiaru soku i zmiksowane blenderem maliny. Miksujemy.
Średniej wielkości blaszkę (moja to 3/4 wielkości dużej blaszki) wykładamy papierem do pieczenia. Na środku blaszki nakładamy 2 łyżki masy malinowej, na to jedną łyżkę masy kakaowej, a na nią masę serową. Czynność tę powtarzamy do wyczerpania składników.
Ciasto powinno się nam ładnie rozlać po całej blaszce. Tak przygotowane ciasto pieczemy w piekarniku nagrzanym do temperatury 180'C przez około 50-60 minut.
Po upieczeniu wyłączamy piekarnik i uchylamy lekko drzwiczka i tak trzymamy sernik do całkowitego ostygnięcia. Ciasto po upieczeniu powinno mieć ładny brązowy kolor. Smacznego !!!
;-D
;-)))
;-d