Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 44
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 136
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2628
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1067
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 44
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 136
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2628
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1067
Składniki
Ciasto francuskie wyjąć z opakowania i pozostawić na 10 minut, aby odtajało. Piekarnik nagrzać do 210 stopni. Blachę z piekarnika wyłożyć papierem do pieczenia.
Orzechy uprażyć na patelni bez tłuszczu i ostudzić. Białka oddzielić od żółtek. Orzechy wymieszać z cukrem, cynamonem, miodem i białkami na gładką masę.
Z 5 blatów ciasta wyciąć 10 kwadratów 10x10 cm. Z 6 blatu wyciąć 10 małych prostokątów.
Na każdy kwadrat ciasta nałożyć łyżkę nadzienia orzechowego. Żółtka rozkłócić i posmarować brzegi każdego kwadratu. Rogi połączyć nad masą orzechową, prostokąty przykleić na wierzchu, lekko docisnąć. Całość posmarować pozostałym żółtkiem.
Tobołki poukładać na blasze, piec 20-25 minut. Po upieczeniu ostudzić.
Cukier puder wymieszać z gorącą wodą, posmarować tobołki. Smacznego :)