Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Schwarzwälder Kirschtorte stanowi miks różnych przepisów. Dzięki jego wyjątkowemu smakowi łączącego w sobie delikatność czekolady z nutką wiśniowego aromatu jest popularny na całym świecie. Pycha! :)
Przepyszny i szybki obiad w dwadzieścia minut.
Odsłon: 148
Pieczeń podana z kaszą i surówką z kapusty pekińskiej.
Odsłon: 499
Dzisiaj leszcz którego dostałam w prezencie. Jak się dostało to trzeba było p...
Odsłon: 78
Polecam.
Odsłon: 613
Pyszne i proste do upieczenia ciasteczka owsiane o piernikowym smaku idealne...
Odsłon: 905
Przepyszny i szybki obiad w dwadzieścia minut.
Odsłon: 148
Pieczeń podana z kaszą i surówką z kapusty pekińskiej.
Odsłon: 499
Dzisiaj leszcz którego dostałam w prezencie. Jak się dostało to trzeba było p...
Odsłon: 78
Polecam.
Odsłon: 613
Pyszne i proste do upieczenia ciasteczka owsiane o piernikowym smaku idealne...
Odsłon: 905
Składniki
Żeby wykonać Black Forest Cake nie potrzeba wielkiej filozofii. Jest stosunkowo łatwy. Zatem zaczynamy. :)
Na początek zabieramy się za wykonanie spodów mocno czekoladowych, które stanowią bazę. Na początek miksujemy miękkie masło z roztopioną wcześniej nad kąpielą wodną – czekoladą. W wyniku starannego miksowania powinna powstać gładka masa bez grudek. Następnie dodajemy powolutku żółtka i cukier. Na końcu wsypujemy mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia. Wszystkie składniki miksujemy.
W osobnym naczyniu białka wraz z odrobiną soli ubijamy na sztywno. Potem delikatnie dodajemy do czekoladowej masy. Tradycyjnie puszystą pianę z białek należy dodać do cięższej, bardziej gęstej – czekoladowej – nigdy odwrotnie.
Pora przygotować tortownicę. Używam 24 cm. Wykładamy ją papierem i smarujemy tłuszczem. Przelewamy ciasto do formy i wkładamy do piecyka nagrzanego do 180 stopni na ok. 30-35 minut.
Po upieczeniu wyjmujemy ciasto do przestudzenia. A gdy już ostygnie kroimy je na 3 równe części. Zazwyczaj przygotowuję spody do tortu dzień wcześniej, gdyż łatwiej jest mi je kolejnego dnia podzielić. Ponadto jest bardziej jędrne.
Czas przełożyć nasze dzieło lekką masą. W wysokim naczyniu ubijamy śmietanę kremówkę połączoną z dwoma rodzajami cukru na sztywno. Można dodać fix – jeżeli nie macie zbytniej cierpliwości do ubijania. :)
Zaczynamy przekładanie. Na tortowej paterze układamy pierwszy spód. Należy ten i każdy kolejny nasączyć wiśniówką lub jeżeli chcemy tort bezalkoholowy – nasączamy sokiem wiśniowym. Następnie smarujemy go połową wiśniowej konfitury i na koniec nakładamy bitą śmietanę. Całość przykrywamy kolejnym ciastem i powtarzamy wszystkie czynności. Gdy ostatnia część ciasta znajdzie się na samej górze lekko dociskamy całość, tak by bita śmietana leciutko wyszła poza brzegi. Pozostałą bitą śmietaną smarujemy brzegi i wierzch tortu
Pozostała dekoracja. Tutaj zostawiam wam pole do popisu, gdyż wszystko zależy od inwencji i fantazji. Możecie zrobić rozety z bitej śmietany i ułożyć na nich wiśnie kandyzowane lub użyć gotowych dekoracji. Jak widać wygląd mojego tortu znacznie odbiega od wizji tradycyjnego Black Forest Cake, bo dekoracja jest kwestią indywidualną. Według mnie wygląd stanowi tylko część sukcesu dania, dlatego przykładam zawsze wiele uwagi do tego, aby przede wszystkim smakowało. Zatem życzę wszystkim – SMACZNEGO! :)