Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pyszne, proste i szybkie ciasto z truskawkami. W sam raz na leniwy weekend, rano robimy i drugie śniadanie gotowe:)
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 187
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 204
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2678
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1105
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 187
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 204
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2678
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1105
Składniki
Składniki powinny być w temp.pokojowej. Jajka ubić z cukrem na puszystą masę (ok.10 minut na najwyższych obrotach). Następnie powolutku (cały czas miksując,ale już wolniej) wlewać olej i kefir. Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia i dodawać partiami - mieszać już tylko łyżką do połączenia składników.
Truskawki pokroić w plasterki, obtoczyć w wiórkach kokosowych. Dużą prostokątną blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia, wyłożyć ciasto, na wierzchu powciskać dosyć gęsto truskawki. Piec w temp. 175 stopni ok. 50 minut (sprawdzam patyczkiem, ewentualnie wydłużam czas pieczenia).
Ciasto po upieczeniu i wystudzeniu oprószyć cukrem pudrem, ozdobić truskawkami i świeżą miętą. Ciasto jest niskie,ale mięciutkie i naprawdę pyszne.