Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Kurczak z orientalnym smaczkiem - w słodko, kwaśnym sosie
Polecam. Dostępne składniki, prosta robota, smaczne jedzenie.
Odsłon: 1671
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 1954
Polecam. Botwinka pachnie wiosną.
Odsłon: 873
Krótko mówiąc jest to pieróg biłgorajski. Pyszny i zdrowy. Polecam.
Odsłon: 14798
Polecam. Dostępne składniki, prosta robota, smaczne jedzenie.
Odsłon: 1671
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 1954
Polecam. Botwinka pachnie wiosną.
Odsłon: 873
Krótko mówiąc jest to pieróg biłgorajski. Pyszny i zdrowy. Polecam.
Odsłon: 14798
Składniki
Mąkę, przyprawę, sól i pieprz wymieszać i w tej mieszance obtoczyć kurczaka. W woku albo garnku rozgrzać olej smażyć kurczaka partiami, z każdej strony na rumiani – przełożyć do naczynia do zapiekania. Jedną cytrynę pokroić w plasterki i ułożyć na kurczaku.
Piekarnik rozgrzać do 190 stopni i piec kurczaka przez 30 minut. W garnku wymieszać imbir, sok i skórkę z cytryny, miód i sos sojowy – lekko podgrzać, żeby miód się roztopił. Upieczonego kurczaka polać sosem, podawać z ryżem i kolendrą.