Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Danie idealne dla zapracowanych to takie, które przygotujemy błyskawicznie po powrocie z pracy. Dziś propozycja rybno - makaronowa. Szybko i prosto możemy przygotować ulubiony makaron ze smakowitym i pożywnym sosem (lub też musem) z parowanego łososia oraz śmietany. Całość urozmaica duża dawka witaminy C w postaci zielonej pietruszki :D
Dziś postanowiłam trochę inaczej ugotować moja zupę niż dotychczas. Zwykle ni...
Odsłon: 485
Polecam, pyszna zupa.
Odsłon: 928
Delikatna wiosenna klasyka
Odsłon: 224
Dziś postanowiłam trochę inaczej ugotować moja zupę niż dotychczas. Zwykle ni...
Odsłon: 485
Polecam, pyszna zupa.
Odsłon: 928
Delikatna wiosenna klasyka
Odsłon: 224
Składniki
Filet z łososia pozbawiamy skóry i układamy na sitku do gotowania na parze (lub w specjalnym naczyniu) i parujemy go około 12 - 15 minut.
Pokrojoną cebulkę rumienimy delikatnie na maśle, a następnie dodajemy pokrojony drobno czosnek oraz imbir i chwilę razem przesmażamy.
Ugotowanego na parze łososia miksujemy wraz ze śmietaną i sokiem z cytryny na jednolitą i gładką masę. Do powstałego kremu dodajemy cukier brzozowy, pieprz, sól do smaku oraz podsmażone na maśle warzywa i zagotowujemy. Gotowy mus mieszamy z ugotowanym makaronem oraz posiekaną natką pietruszki i gotowe!
Moja wersja sosu jest dość gęsta i treściwa. Jeśli wolimy rzadsze sosy, to dodajmy do niego kilka łyżek bulionu. Przygotowanie dania zajęło mi zaledwie 25 minut, tuż po powrocie z pracy. Całość była sycąca, smaczna i pobudziła do działania na dalszą część dnia :D Życzę smacznego! :)