Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Paprykę można nadziewać na wiele sposobów. Ryżem lub dowolną kaszą, a nawet makaronem i mięsem, grzybami, warzywami. Moja jest faszerowana serem. A właściwie kilkoma rodzajami sera, z których największy wpływ na smak ma z pewnością gruyere. Bez jego dodatku to już nie będzie to samo danie, bowiem grojer dodaje nadzieniu charakterystycznego pazura. Nie rób tej papryki bez grojera! Wykaż się cierpliwością, poszukaj go w sklepach, kup następnie najpiękniejsze papryki i dopiero wtedy zrób to danie. Jest pyszne, na pewno nie pożałujesz. To w gruncie rzeczy suflet ziemniaczano-serowy zapieczony w paprykach zamiast kokilek, wcale nie tak trudny do zrobienia, jakby mogło się wydawać.
Polecam. Lubią dorośli i dzieci.
Odsłon: 198
Polecam. Lubią dorośli i dzieci.
Odsłon: 198
Składniki
Włącz piekarnik i nagrzej go do około 220 stopni.
Paprykę umyj, odetnij “czapeczkę” z ogonkiem, wyjmij nasiona. Jeśli masz duże papryki, możesz przeciąć je wzdłuż na pół wraz z ogonkiem i tylko wyjąć nasiona.
Twaróg zmiksuj z ziemniakami i niewielką ilością śmietany. Mieszankę połącz z resztą śmietany, utartymi twardymi serami, przyprawami i żółtkami.
Białka ubij na sztywną pianę ze szczyptą soli i zmieszaj ostrożnie z resztą farszu.
Napełnij masą papryki i ustaw je w wysmarowanej masłem formie. Udekoruj nadzienie czarnymi oliwkami.
Piecz około pół godziny w piekarniku nagrzanym do temperatury 220 stopni.
Potrawa ta – podana z sałatą – może stanowić doskonałe danie główne. Papryka faszerowana serem świetnie smakuje również po wystudzeniu. Tak przyrządzona papryka sama wędruje do ust i do żołądka – jest miękka, aromatyczna i pożywna. Zdecydowanie warta spróbowania.
Odkąd poznałam ten przepis (a było to dawno temu) – latem, w sezonie smacznej i taniej papryki, przygotowuję go kilka razy. Zdarzyło mi się też zamrażać upieczoną już paprykę. Po rozmrożeniu smakowała równie dobrze!