Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Bardzo świąteczna wersja pierogów - kiszona kapusta, suszone leśne grzyby i lekkie z sarny o delikatnym lekko słodkim i orzechowym smaku. Zioła i tłuszcz z boczku dzika, który w tym przypadku pełni rolę nośnika tych smaków, sprawia, że pierogi smakują na prawdę wybornie. Uzupełnieniem do tak przygotowanych pierogów jest delikatny czerwony barszcz z nutą granatu, ale to już w kolejnym przepisie. Najpierw przygotujmy pierogi.
Pyszne i proste do upieczenia ciasteczka owsiane o piernikowym smaku idealne...
Odsłon: 496
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 834
Pyszne i proste do upieczenia ciasteczka owsiane o piernikowym smaku idealne...
Odsłon: 496
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 834
Składniki
Przygotowanie farszu: Farsz najlepiej przygotować na noc, wtedy zastygnie i będzie nam łatwiej zawijać pierogi. W tym celu do garnka przekładamy kiszoną kapustę i grzyby. Zalewamy wodą. Doprowadzamy do zagotowania. Dokładamy boczek i lekkie. Gotujemy do miękkości mięsa. Boczek i lekkie wyjmujemy na talerz, aby ostygło. Kapustę i grzyby odcedzamy na durszlaku. Wystudzoną kapustę odciskamy z nadmiaru soku. Kapustę i grzyby mielimy na grubym oczku maszynki, a boczek i lekkie na drobnym. Do farszu dodajemy przesmażoną cebulę. Doprawiamy do smaku ziołami, sosem Worcestershire oraz solą i pieprzem. Owijamy folią, żeby farsz nie obsychał. Odstawiamy do lodówki.
Przygotowanie ciasta: Na stolnicę wysypujemy mąkę, dodajemy sól, miękkie masło i śmietanę. Robimy wgłębienie i stopniowo dolewamy gorącą wodę. Wyrabiamy elastyczne ciasto. Ciasto zagniatamy w kulę. Owijamy folią spożywczą i odstawiamy na minimum 30 minut, by "odpoczęło". Z ciasta robimy wałeczek odcinamy kawałki, wałkujemy okrągłe placuszki, nakładamy farsz i zlepiamy brzegi. Pierogi gotujemy we wrzącej, osolonej wodzie po 10 sztuk - około 5 minut od chwili wypłynięcia.
Pierogi można podawać od razu z wody lub po ostudzeniu odsmażyć je na oleju lub najlepiej smalcu z dzika. Pierogi proponuję podawać ze szklaneczką/kubeczkiem czerwonego barszczu.