Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
na ta ilość składników wystarczy półkeksówka
Składniki
Na patelni szkli się cebulę i posiekana paprykę i później dodany posiekany czosnek, koniec podsmażania. Potem dodaje się surowe mięso, natkę, chili, skórkę i sok z cytryny oraz sól. Nie wiem po co w przepisie jest bułka tarta ale postanowiłam przestrzegać przepisu. Całość trzezba dobrze wymieszać.
Zrobiłam szybki beszamel serowy. Czyli na małym ogniu rozpuszcza się masło, dodaje się mąkę, chwile ją przesmaża potem wlewa się mleko ciągle mieszając a na końcu ser tak aby się rozpuścił. Jeszcze sól, gałka i pieprz do smaku. Do beszamelu używam produktów roślinnych i też wychodzi. Nie próbowałam zamienników sera.
Na dnie formy układa się liście laurowe, potem plastry boczku, pół surowej masy mięsnej, makaron ugotowany al dente wymieszany z sosem beszamelowym, drugą połowę masy mięsnej. Zapiekankę piecze się godzinę w 180 stopniach, swoja przykryłam kawałkiem papieru do pieczenia- nie spali się a i tłuszcz nie pryska, więc nie trzeba myć piekarnika.
Smacznego :)