Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Witam serdecznie, tym razem zaproponuję przepis na pyszne domowe lody czekoladowe bez mieszania. Lody są wyjątkowe proste w przygotowaniu i bardzo smaczne . Polecam zrobić.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 178
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 189
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2667
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1100
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 178
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 189
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2667
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1100
Składniki
Dobrze schłodzoną śmietankę wlewam do miski i ubijam na sztywno. Następnie do ubitej śmietany przesiewam przez sitko kakao i jeszcze przez chwilę miksuję, tak żeby składniki się połączyły. Na koniec dodaję mleko skondensowane i jeszcze przez chwilę miksuję.
Tak przygotowane lody przekładam do miski plastikowej lub szklanej, nakrywam pokrywką lub folią spożywczą i wstawiam do zamrażalnika na około 6 godzin. Lodów nie trzeba mieszać. Jeżeli lody schładzamy dłużej, na przykład przez całą noc, to najlepiej przed nałożeniem, jest je wyjąć na około 15 minut z zamrażalnika i dopiero wtedy nakładać, (będzie łatwiej robić kulki). Lody czekoladowe są gotowe, można podawać. Życzę smacznego. Pozdrawiam Babcia Ewa