Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Jagody zawsze przypominają mi najmilsze czasy dzieciństwa. Uwielbiam wszelkie desery z ich wykorzystaniem. Dzisiaj zapraszam Was na pyszne i proste w przygotowaniu mini jagodzianki z ciasta francuskiego. Ich środek wypełniają jagody oraz budyń śmietankowy. Delikatne, lekko chrupiące ciasto francuskie oraz budyniowo - jagodowy środek to niezwykle zgrany duet smakowy.
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 1167
Smacznie i dietetycznie.
Odsłon: 18
Maje wnuki je uwielbiają, mogą też zagościć na stole świątecznym.
Odsłon: 28
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 1167
Smacznie i dietetycznie.
Odsłon: 18
Maje wnuki je uwielbiają, mogą też zagościć na stole świątecznym.
Odsłon: 28
Składniki
Na początku przygotowujemy gęsty budyń. 300 ml mleka zagotowujemy z dwoma łyżkami cukru. Proszek budyniowy rozpuszczamy w 100 ml zimnego mleka, wlewamy do zagotowanego mleka i mieszamy do zgęstnienia. Budyń studzimy, a jego wierzch nakrywamy folią spożywczą lub woreczkiem, aby nie powstał "kożuch".
Ciasto francuskie wyciągamy chwilę wcześniej z lodówki, a następnie dzielimy je na prostokąty (około 8 cm x 12 cm) i układamy je delikatnie na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia z zachowaniem odstępów (jagodzianki piekłam na dwie blachy). Na jednym boku każdego prostokąta wykładamy łyżeczką porcję budyniu i wciskamy w nie jagody. Drugi bok nacinamy wzdłuż, a następnie składamy i lekko sklejamy brzegi ciasta widelcem.
Jajko roztrzepujemy z 1 łyżeczką cukru pudru i za pomocą pędzelka smarujemy wierzch ciasta (brzegi oraz nacięcia). Blaszkę wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C (grzanie góra - dół) i pieczemy przez około 18 minut - 20 minut (do zarumienienia ciasta).
Ciasteczka możecie podawać tuż po lekkim ostygnięciu.
Jagodzianki możecie posypać cukrem pudrem.
Możecie ozdobić je także klasycznym lukrem.
* Jeśli nie stosujecie cukru w swojej kuchni, to możecie przygotować budyń na swoim ulubionym słodziku, a zamiast zwykłego cukru pudru przygotować cukier puder z erytrytolu.