Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Lody na maślance z malinami - pyszne, lekko kwaskowe, idealne na lato!
Delikatne i soczyste polędwiczki wieprzowe to jedno z najlepszych mięs na gri...
Odsłon: 5477
Delikatne i soczyste polędwiczki wieprzowe to jedno z najlepszych mięs na gri...
Odsłon: 5477
Składniki
Te lody, w przeciwieństwie do lodów na śmietance kremówce są dość twarde, dlatego najlepiej sprawdzają się jako lody na patyku. Można zrobić je w specjalnej formie lub wlać do plastikowych kubeczków i wetknąć w nie patyczki. Mieszamy maślankę, śmietanę i cukier. Ja mieszałam trzepaczką, ale można też łyżką. Dodajemy maliny podzielone na mniejsze kawałki. Lody wlewamy do foremki lub kubeczków, wkładamy patyczki. Mrozimy kilka godzin (u mnie mroziły się całą noc). Wyciągamy je kilka minut przed podaniem, aby łatwiej wyszły z formy.