Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Domowe lody na patyku to przepyszny deser w sam raz na ochłodę w upalne dni, idealny dla dzieci. Są rewelacyjne w smaku łatwe do zrobienia, zawierają tylko cztery składniki. To bardzo uniwersalny przepis bo maliny można zamienić na inne sezonowe owoce lub też ich nie dodawać wtedy uzyskamy pyszny śmietankowy smak lodów.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 159
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 178
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2665
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1096
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 159
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 178
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2665
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1096
Składniki
Do miski wrzucamy opłukane maliny i blendujemy je do uzyskana jednolitej konsystencji. W drugiej misce razem z cukrem pudrem miksujemy mleko zagęszczone do momentu aż podwoi swoją objętość i zgęstnieje, następnie dodajemy zwykłe mleko i całość razem łączymy, gotową bazę do lodów dzielimy na dwie równe części. Jedną część masy łączymy z malinami dokładnie mieszając. Drugą część lodów pozostawiamy o smaku śmietankowym. Tak przygotowane masy wlewamy do pojemniczków na lody, nakładamy pokrywki z patyczkami i wstawiamy je do zamrażalnika na kilka godzin lub na całą noc. ( Opcjonalnie zamiast pojemników na lody możemy użyć pojemniczki po jogurtach).