Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Seromakowiec japoński – czyli propozycja idealna na święta! Przepyszna część makowa, doskonała część sernikowa, a wszystko przykryte delikatną warstwą wiśniową. Wspaniałe ciasto, które pokochasz, w sumie nie tylko w święta ;)
Łosoś to ryba która lubi tylko mój mąż , mało co ją przyrządzam i kupuję, wol...
Odsłon: 167
Ryba w zalewie octowej to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wykorzystania...
Odsłon: 208
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 304
Łosoś to ryba która lubi tylko mój mąż , mało co ją przyrządzam i kupuję, wol...
Odsłon: 167
Ryba w zalewie octowej to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wykorzystania...
Odsłon: 208
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 304
Składniki
Zaczynam od przygotowania kruchego spodu. Wszystkie składniki zagniatam na ciasto. Następnie ciasto rozwałkowuję do wielkości blaszki i układam na dnie blaszki wyłożonej papierem do pieczenia (możecie też ułożyć kawałki ciasta na dnie blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i rozprowadzić ciasto dłońmi). Tak przygotowane ciasto nakłuwam widelcem i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Piekę 20 minut (Ciasto możecie też przygotować dzień wcześniej). W tym czasie przygotowuję masę makową.
Mleko zagotowuję, wsypuję mielony mak i mieszam. Mak odstawiam do przestygnięcia. Żółtka ubijam z cukrem na puszystą masę, następnie dodaję miękkie masło w kawałkach i całość ucieram. Do przestygniętego maku dodaję ubite jajka z cukrem i masłem, kaszę mannę, miód i całość mieszam. Następnie jabłka ścieram na tarce jarzynowej o dużych oczkach i dodaję do masy makowej. Masę mieszam do połączenia się składników. Teraz dodaję ulubione bakalie – nie żałujcie! ;) Na koniec ubijam białka na sztywną pianę i dodaję je do masy makowej. Całość mieszam delikatnie łopatką. Wyciągam blaszkę z piekarnika i wykładam na ciasto masę makową. Blaszka ponownie wędruje do piekarnika, teraz na 30 minut w 180 stopniach. Zabieram się za masę serową.
Twaróg, żółtko, jajka, cukier, olej, mąkę ziemniaczaną i wanilię miksuję do połączenia się składników. Następnie dodaję mleko i krótko miksuję. Śmietankę ubijam i dodaję na koniec do masy serowej. Delikatnie miksuję lub mieszam łopatką do połączenia się składników. Tak przygotowaną masę serową wylewam na podpieczoną masę makową i ciasto wstawiam ponownie do piekarnika – na 35 minut do 170 stopni. Po tym czasie wyłączam piekarnik i zostawiam seromakowiec jeszcze 5 minut w zamkniętym piekarniku. Następnie otwieram piekarnik i wyciągam ciasto. Zanim przygotuję warstwę wiśniową, seromakowiec japoński musi całkowicie wystygnąć i postać kilka godzin w lodówce.
Płatki migdałowe prażę na patelni i odstawiam do wystygnięcia. Dżem wiśniowy przekładam do rondelka i podgrzewam, aż nabierze szklistej, jednolitej konsystencji (nie gotuję). Tak przygotowany dżem wykładam na zimne ciasto. Na koniec posypuję ciasto płatkami migdałowymi. Seromakowiec japoński gotowy. Smacznego :)