Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
I znów proponuję alternatywę dla sklepowych gotowców. Dlaczego? Przecież niektóre gotowe sosy są całkiem smaczne. Pewnie. Szczególnie, jeśli w składzie mają również glutaminian sodu… Czytajcie uważnie etykiety. I zastanówcie się, czy czasem wzorem naszych mam i babć, nie warto zrobić własnych przetworów? Powiecie, że przecież w dzisiejszym zabieganym świecie, nie ma na to czasu. I często mówią to osoby, które mnóstwo tego czasu marnują, siedząc przed telewizorem… Nie komentuję. Ale poczęstujcie rodzinę lub znajomych daniem i powiedzcie, że to z własnoręcznie zrobionym sosem. Zobaczycie, z jakim podziwem będą na Was patrzeć. Powiecie wtedy, że warto było poświęcić jeden wieczór na zrobienie sosu, który ratuje skórę, kiedy rzeczywiście nie ma czasu na robienie obiadu. I w dodatku Wasza zaradność wzbudza podziw Waszych bliskich lub znajomych. To co? Robimy?
Smakowite kąski serowe z ciasta parzonego są świetną alternatywą dla pieczywa...
Odsłon: 4750
Na moje rogaliki potrzebowałam 500 g mąki Dwa jajka 250 ml mleka 80 g m...
Odsłon: 4194
Smakowite kąski serowe z ciasta parzonego są świetną alternatywą dla pieczywa...
Odsłon: 4750
Na moje rogaliki potrzebowałam 500 g mąki Dwa jajka 250 ml mleka 80 g m...
Odsłon: 4194
Składniki
Pomidory obieramy ze skóry, kroimy. Śliwki drylujemy. Z papryk usuwamy gniazda nasienne i kroimy w kostkę. Cebulę obieramy i kroimy, w piórka lub półplasterki. Wrzucamy wszystko do garnka i podlewamy odrobiną wody. Gotujemy do miękkości, co jakiś czas mieszając. Żebyśmy się za dużo nie napracowali, warto po zagotowaniu delikatnie rozdrobnić nasze dzieło blenderem.
Bierzemy drugi garnek. Kładziemy na nim duże sito, ale o drobnych oczkach. Łyżką wazową przekładamy porcjami zawartość pierwszego garnka i przecieramy za pomocą pałki do ciasta. To co nam zostanie na sicie po przetarciu, wyrzucamy.
Do powstałego wywaru dodajemy czosnek, liście laurowe, jałowiec, sól, cukier i ocet według uznania. Smażymy około 30 minut. Całość dokładnie blendujemy. Doprawiamy do smaku. Możemy w tym momencie, dodać pokrojonego w kostkę ananasa oraz kukurydzę. Sos będzie kompletny i później, w zasadzie, nie trzeba będzie nic dodawać. Niestety, ananas przybierze barwę sosu i nie będzie bardzo ładnie wyglądał, ale nie będziemy podawać samego sosu więc nie jest to wielki problem. A sos będzie kompletny.
Przekładamy sos do słoików. Zakręcamy. Pasteryzujemy, od momentu zagotowania wody 20 minut.
I teraz, wystarczy 60 dkg mięsa mielonego przesmażyć na patelni, zalać naszym sosem słodko-kwaśnym i podać z ugotowanym ryżem. Obiad dla 4 osób w 20 minut… Można? Smacznego!