Do góry

Napoje Przepis na:

Wino z kwiatów akacji

Wino z kwiatów akacji

Autor:

Przepisów i artykułów: 376 Ocena: 4805

Dodano:

Odsłon: 2505

Przepis na wino z kwiatów akacji. Robię je pierwszy raz, ale wcześniejsze miłe doświadczenia z winem z kwiatów mniszka i z kwiatostanów czarnego bzu obiecują ucztę dla podniebienia. Tego się właśnie spodziewam po winie akacjowym.

Składniki

 • kwiaty akacji, oderwane od szypułek – 3 litry
 • 1350 g cukru + cukier do ewentualnego dosłodzenia (nie wiem jeszcze, czy to nie za dużo dla nas, bo gustujemy raczej w winach wy
 • 4,9 litra wody
 • 2 cytryny
 • 1 pomarańcza (moje pomarańcze są małe, na sok – więc zużyłam 2 owoce)
 • drożdże winne z tolerancją do około 13% alkoholu
 • 100 ml naparu czarnej herbaty (autor przepisu sugeruje użycie torebki z herbatą ekspresową, ale ja wolałam 1 łyżeczkę herbaty li
> 6 os. > 60 min łatwe tanie
Reklama
Reklama
Wino z kwiatów akacji

Przygotowanie

 1. Kwiaty akacji zalej 3 litrami wody o temperaturze 60 stopni

 2. i pozostaw do naciągnięcia (pod przykryciem) na 24 godziny.

 3. Następnego dnia odcedź kwiatki, a do wyciągu dodaj 400 g cukru, napar z herbaty oraz sok z cytryn i pomarańczy. Wymieszaj do rozpuszczenia się cukru. Wlej nastaw do balonu czy butli odpowiedniej wielkości.

 4. W międzyczasie pamiętaj o uaktywnieniu drożdży winnych wg przepisu na opakowaniu (moim wystarczyło uwadnianie przez 20 minut). Wlej drożdże do butli i zamknij ją korkiem z rurką fermentacyjną. Pozostaw balon w temperaturze pokojowej. Niech się dzieje magia.

 5. Po zakończeniu burzliwej fermentacji zlej winko znad osadu i dodaj resztę wody i cukru. Nad ilością tej reszty cukru to ja się jeszcze zastanowię, ale ten etap będzie dopiero za jakieś dwa-trzy tygodnie. Pozostaw nadal zamknięte korkiem z rurką w celu dofermentowania.
  Po całkowitym zakończeniu fermentacji zlej ponownie wino znad osadu i tak jeszcze kilkukrotnie w ciągu roku (według sugestii autora).

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (2)

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń