Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pierwszy raz, upiekłam bułki z dynią. Całe szczęście, że mam zapas puree z dyni w zamrażalniku, bo bułeczki wyszły super. Długo pozostają miękkie, są pyszne i mają piękny kolor. Krótko mówiąc, są jak malowane :)
Te wrapy są idealnym rozwiązaniem obiadowym nawet dla niejadków! Bo kto nie l...
Odsłon: 84
A dziś na śniadanie pyszny omlet.
Odsłon: 408
Te wrapy są idealnym rozwiązaniem obiadowym nawet dla niejadków! Bo kto nie l...
Odsłon: 84
A dziś na śniadanie pyszny omlet.
Odsłon: 408
Składniki
Do miski wlać ciepłe mleko, dodać cukier i wkruszyć drożdże. Odstawić na 15 minut, żeby drożdże zaczęły pracować. Następnie wsypać mąkę, dodać sól, puree z dyni i olej.
Wyrobić mikserem z hakami na gładkie ciasto. Przykryć ściereczką i odstawić na godzinę do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto, przełożyć na stolnicę, podsypaną mąką. Podzielić na siedem części i uformować bułki. Gotowe bułeczki układać na blaszce, wyłożonej papierem do pieczenia. Można zrobić nacięcie na krzyż, tępą stroną noża. Wierzch bułek, posmarować mlekiem i posypać pestkami dyni. Zostawić na 10-15 minut do napuszenia.
Piec w temperaturze 210 stopni, 20 minut.