Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pyszne, chrupiące , rozpływające się w ustach skrzydełka z panierce z maślanki i mąki to imprezowy strzał w 10 :) Świetnie smakują podane zarówno na ciepło jak i na zimno.
Składniki
Skrzydełka umyć i dokładnie osuszyć. Każde skrzydełko podzielić na 3 części. Lotki odłożyć. Pozostałe części pokrojonych skrzydełek włożyć do miski. Dodać przyprawy i równomiernie natrzeć nimi mięso. Skrzydełka zamarynować przez minimum godzinę, a najlepiej przez całą noc.
Ciasto: Jajka z maślanką i przyprawami zmiksować blenderem na gładkie ciasto. (Na cieście powinny być widoczne pęcherzyki powietrza). Stopniowo dosypywać przesianą mąkę i miksować, aż ciasto będzie przypominać konsystencją gęstą śmietanę i nie będzie miało grudek. Olej przelać do garnka (lub głębokiej patelni) i podgrzać do temperatury 180 stopni. Kawałki skrzydełek panierować za pomocą szczypiec w cieście, pozwalając by nadmiar lekko (ale nie za bardzo) ścieknął. Następnie po jednym kawałku panierować w mące przesypanej do wyższego pojemnika plastikowego. Kawałki mięsa można obsypywać mąką za pomocą łyżki, aby równo się opanierowały. Delikatnie, nie dociskając panierki przekładać kawałki mięsa na deskę. Smażyć partiami po 4-5 sztuk, na złoty kolor ok. 15 minut. Po usmażeniu odsączyć na ręczniku papierowym.
Rady: Pozostałe lotki ze skrzydełek możecie zamrozić i wykorzystać do przygotowania wywaru mięsnego czy zupy. Część mąki pszennej do panierowania można zastąpić mąką kukurydzianą. Panierka będzie miała bardziej złocisty kolor i trochę inną strukturę. Ostrość możecie regulować wg własnych preferencji dodając więcej lub mniej chili i/lub ostrej papryki. Skrzydełka należy smażyć partiami, dzięki temu temperatura oleju nie obniży się za bardzo, skrzydełka równomiernie się usmażą i nie pochłoną niepotrzebnie tłuszczu. Skrzydełka najlepiej panierować z mące w plastikowym pojemniku, posypując każdy kawałek mąką za pomocą łyżki. Skrzydełka panierujemy partiami - po tyle, ile akurat smażymy, dzięki temu, panierka będzie miała odpowiednią strukturę. Nie należy dociskać panierki do mięsa, zapewni to jej właściwy kształt i lekko "łuskowatą" strukturę. Temperatura oleju nie powinna być za wysoka, ani za niska. W pierwszym przypadku, panierka mocno się zarumieni, a mięso nie usmaży. W drugim skrzydełka nasiąkną olejem.