Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pyszne japońskie pierożki z wieprzowiną, kapustą pekińską, czosnkiem, imbirem, olejem sezamowym, sake, sosem sojowym i ostrygowym. Można dodać około 30 gram mielonych przegrzebków albo krewetek. Gyoza smażone, a następnie parowane na tej samej patelni. Mają niesamowity chrupiący spód i delikatne, mięciutkie ciasto powyżej. Pierożki w środku wypełnione są pysznym, bogatym w smaku rosołem. Najlepsze zaraz po przygotowaniu.
Propozycja na salsę wzbogaconą o pistacje.
Odsłon: 104
Propozycja na pikantne krewetki, które można podać z salsą, ulubionymi sałatk...
Odsłon: 176
Kurczak w sosie paprykowym to bardzo aromatyczne danie o intensywnie paprykow...
Odsłon: 26655
Propozycja na salsę wzbogaconą o pistacje.
Odsłon: 104
Propozycja na pikantne krewetki, które można podać z salsą, ulubionymi sałatk...
Odsłon: 176
Kurczak w sosie paprykowym to bardzo aromatyczne danie o intensywnie paprykow...
Odsłon: 26655
Składniki
Przygotowujemy ciasto na pierożki gyoza: do miski wsypujemy mąkę, mieszając cały czas, stopniowo dolewamy wodę - mieszamy aż mąka wchłonie całą wodę. Następnie zagniatamy ciasto rękoma, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 10 minut. Po tym czasie ponownie krótko zagniatamy i odstawiamy na następne 60 minut, aby odpoczęło.
W tym czasie przygotowujemy farsz na pierożki: bardzo drobno posiekaną kapustę solimy i odstawiamy na około 10-15 minut, aby puściła sok, następnie bardzo mocno odciskamy z nadmiaru płynu. Mięso mielone wkładamy do miski, dodajemy pozostałe składniki na gyoza i starannie wyrabiamy - farsz powinien być bardzo dobrze wyrobiony.
Ciasto na pierożki dzielimy na 3 części - rozwałkowujemy na bardzo cienki placek, pozostałe ciasto przykrywamy czystą ściereczką, aby nie wysychało. Wykrawamy około 9cm średnicy placuszki. Można także przygotować wałek grubości cygara, pokroić w poprzek na kawałeczki wielkości orzecha włoskiego i każdy rozwałkować na cieniutki placuszek. Na każdy krążek kładziemy łyżeczkę farszu, zlepiamy starannie pierożki w kształt półksiężyca o płaskim spodzie i odkładamy na posypanym mąką blacie.
Smażenie i parowanie pierożków gyoza: na patelni rozgrzewamy niewielką ilość oleju, kładziemy porcjami pierożki i smażymy, aż spód stanie się złocisto brązowy. Następnie wlewamy wodę do około 1/2 wysokości pierożków i gotujemy pod przykryciem, na średnim ogniu, aż płyn zostanie wchłonięty. Polewamy odrobiną oleju sezamowego.
Ugotowane pierożki gyoza podajemy z ulubionym sosem np. sosem na bazie chili i czosnku, może być ocet ryżowy. Posypujemy nasionami sezamu oraz posiekanym szczypiorkiem. Pierożki najlepiej smakują podane zaraz po przygotowaniu. W środku wypełnione są niezwykle pysznym rosołem, są mięciutkie, soczyste i delikatne. Sos do maczania pierożków: 1,5 łyżki octu ryżowego 1,5 łyżki jasnego sosu sojowego 1 łyżeczka oleju sezamowego posiekana papryczka chili (ilość najlepiej dostosować do własnego smaku) 1 drobno posiekany ząbek czosnku Składniki łączymy w miseczce i gotowe.