Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Witam serdecznie i zapraszam na faworki, przygotowane w tradycyjny i babciny sposób, czyli walenie wałkiem po cieście Podczas zbijania ciasta, można spalić kilka kalorii, które uzupełnimy usmażonymi faworkami Faworki polecam i życzę smacznego.
To orzeźwiająca i bardzo zdrowa sałatka, pełna soczystych owoców. Truskawki n...
Odsłon: 33
Moje dzisiejsze danie to łazanki trochę inaczej przygotowane bo z makaronem ś...
Odsłon: 102
To orzeźwiająca i bardzo zdrowa sałatka, pełna soczystych owoców. Truskawki n...
Odsłon: 33
Moje dzisiejsze danie to łazanki trochę inaczej przygotowane bo z makaronem ś...
Odsłon: 102
Składniki
Do miski przekładam wszystkie składniki na ciasto, mieszam łyżką żeby wstępnie się połączyły, następnie zagniatam dłonią i wykładam na blat podsypany mąką.
Na blacie wyrabiam do momentu aż ciasto dobrze się połączy i następnie zbijam je wałkiem przez kilka minut, tak żeby stało się gładkie i elastyczne.
Z gotowego ciasta formuję kulkę, oprószam je mąką i wkładam do woreczka lub zawijam w folię spożywczą, i odkładam do lodówki na około 30 minut.
Po 30 minutach z ciasta odcinam kawałek ciasta, pozostałe zawijam w folię aby nie obsychało, a odcięty kawałek ciasta rozwałkowuję jak najcieniej, blat podczas wałkowania podsypuję mąką. Z rozwałkowanego ciasta wykrawam faworki o długości około 8 centymetrów i około 2 centymetrów szerokości, każdy kawałek ciasta nacinam w środku i przeplatam przez niego jeden z końców ciasta, gotowe faworki układam na ściereczce lub papierze do pieczenia.
Smażenie faworków: Faworki smażę na smalcu z olejem w proporcji 1:1 ale można smażyć na samym oleju lub na samym smalcu.
Tłuszcz rozgrzewam do temperatury około 170°C i smażę na jasno brązowy kolor, usmażone układam na ręczniku papierowym, żeby odsączyć z nadmiaru tłuszczu. Usmażone faworki oprószam cukrem pudrem. Faworki są gotowe, życzę smacznego. Pozdrawiam Babcia Ewa