Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Dżem wiśniowy zna prawie każdy, bo stanowi idealny dodatek do kanapek, rogali czy też naleśników. A gdyby tak nieco go urozmaicić? Dżem wiśniowy z czekoladą cudownie pachnie i smakuje.
Każdy, kto chociaż raz spróbuje tego ciasta, z pewnością będzie chciał do nie...
Odsłon: 356
Najpopularniejsze pierogi z mięsem w kuchni polskiej, czyli mięso z rosołu, t...
Odsłon: 660
Każdy, kto chociaż raz spróbuje tego ciasta, z pewnością będzie chciał do nie...
Odsłon: 356
Najpopularniejsze pierogi z mięsem w kuchni polskiej, czyli mięso z rosołu, t...
Odsłon: 660
Składniki
Najpierw przygotuj wiśnie do przetworów. Umyj je pod bieżącą wodą, a następnie osusz. Wiśnie do dżemu powinny być też wydrylowane, np. za pomocą słomki do napojów albo specjalnego przyrządu.
Wybierz garnek z dość grubym i szerokim dnem. Przesyp do niego wydrylowane i oczyszczone wiśnie. Zasyp całą ilością cukru, a następnie pozostaw na około godzinę, aby puściły sok. Kiedy zauważysz, że owoce zaczynają pływać, zacznij gotować na małym ogniu.
Na owocach powinna pojawić się piana, wtedy mieszaj je często, aby nie przywierały do dna. Gotowanie może trwać nawet dwie godziny. Owoce powinny być gęste, a sok musi wyparować.
Rozdrobnij po tym czasie czekoladę mleczną i gorzką. Możesz posiekać ją nożem albo zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Dodaj do gotujących się wiśni czekoladę, a także kakao. Mieszaj dokładnie, gotując jeszcze całość przez około 10 minut.
Przygotuj słoiki, powinny być wyparzone, czyste i suche. Na przykrywkach nie może być zabrudzeń ani wody. Gorący dżem wraz z czekoladą dodaj do słoiczków i solidnie je zakręć. Przełóż słoiki do góry dnem. Sprawdź po jakimś czasie, czy zakrętki dobrze się zassały. Kiedy się wystudzą, przełóż słoiki z dżemem do suchego, ciemnego i dość chłodnego miejsca.