Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Każda gospodyni lub gospodarz domu ma swój sposób i przepis na kiszenie ogórków.Tak samo jest również i w moim domu. Przepis w/g którego kisimy ogórki gruntowe jest wypracowany na podstawie różnych przepisów gospodyń domowych. Przepis jest prosty z modyfikacją dodanych przypraw i kto ogórki nasze spróbuje będzie chciał je wykonać z tego, a nie innego przepisu. Są po prostu bardzo smaczne.
Polecam.
Odsłon: 178
Bardzo szybka, bardzo smaczna i bardzo prosta potrawa. Warto spróbować zrobić...
Odsłon: 590
Mając te składniki jakie podaje niżej głód nam nie jest groźny i niezapowiedz...
Odsłon: 14
Polecam.
Odsłon: 178
Bardzo szybka, bardzo smaczna i bardzo prosta potrawa. Warto spróbować zrobić...
Odsłon: 590
Mając te składniki jakie podaje niżej głód nam nie jest groźny i niezapowiedz...
Odsłon: 14
Składniki
Ogórki gruntowe dokładnie myjemy wraz z łodygami kopru ogrodowego. Zalewamy zimną wodą i odstawiamy. Przygotowujemy słoiki, które są dokładnie myte i wyparzane wrzącą wodą. Obsuszamy w środku i odstawiamy odwrotnie na suchy ręcznik kuchenny. Przygotowujemy zalewę do kiszonych ogórków. Na 1 litr zalewy dodajemy: 1 czubatą łyżkę soli kamiennej, 0.5 łyżki cukru. Ziela angielskiego 4 kulki, 0.5 łyżeczki nasion bazylii i 0.5 łyżeczki gorczycy rozgniatamy w moździerzu. Do każdego słoika wkładamy 4 ząbki czosnku i śewdnią gałązkę kopru. Układamy ściśle ogórki i zalewamy gorącą zalewą w raz z zagotowanymi przyprawami. Słoiki zakręcamy i wynosimy do chłodnego pomieszczenia. Kto lubi małosolne, może już jeść po jednym lub 2 dniach. Ogórki są jędrne, chrupiące i bardzo smaczne.
Uwagi: Ogórki mimo zamkniętych słoików podczas procesu kiszenia będą przepuszczały ciecz wieczkami. Należy słoiki postawić na tackach, aby ciecz miała się gdzie zbierać. Następnie usuwać regularnie ciecz z tacki do momentu kiedy nie będzie się więcej zbierać. Przepuszczanie cieczy wieczkami jest normalnym procesem w czasie początkowego kiszenia. Przy wykonaniu większej ilości ogórków, powielamy składniki na 1 litr zalewy. Ogórki z tego przepisu są do codziennej konsumpcji. Na zimę dodaję do każdego słoika 5 cm odcinek chrzanu, 2 liście winogrona, liść laurowy i jak wyżej wszystkie przyprawy.