Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Tradycyjne ogórki konserwowe to wyjątkowy rarytas, który zawsze warto mieć w spiżarni. Wbrew pozorom, ich przygotowanie wcale nie jest trudne ani czasochłonne. Kluczem są jednak dobre ogórki, które nie mogą być poprzerastane lub zwiędłe, dzięki czemu ogórki konserwowe będą jędrne, chrupiące i nie będą puste w środku.
Gulasz z mięsa wieprzowego -delikatnej i lekko tłustej łopatki z dodatkiem wa...
Odsłon: 1730
Polecam. Dużo dobra, domowe jedzenie.
Odsłon: 40
Gulasz z mięsa wieprzowego -delikatnej i lekko tłustej łopatki z dodatkiem wa...
Odsłon: 1730
Polecam. Dużo dobra, domowe jedzenie.
Odsłon: 40
Składniki
Pracę rozpocznij od przygotowania zalewy. Do garnka wlej dwa litry wody, dodaj liście laurowe, ziele angielskie i łyżeczkę czarnego pieprzu w ziarnach. Gdy woda zacznie się gotować, dodaj sól i cukier. Po ponownym zagotowaniu zmniejsz ogień i gotuj zalewę pod przykryciem przez 10 minut. Po tym czasie wyłącz zalewę i zdejmij z palnika. Po chwili dodaj ocet i odstaw garnek do wystudzenia.
Umyj ogórki. Przygotuj wyparzone słoiki o pojemności 900 ml każdy. Obierz marchewki i pokrój w plasterki. Cebulę obierz i podziel na sześć kawałków. Ząbki czosnku obierz i podziel na pół, a obrany korzeń chrzanu pokrój na małe kawałki. Na mniejsze gałązki podziel też koper. Do każdego słoika wsyp płaską łyżeczkę gorczycy oraz rozdziel po równo wyżej wymienione warzywa i przyprawy.
Ogórki układaj pionowo, jaśniejszą stroną ku górze. Najmniejsze ogórki zostaw na koniec, by ułożyć je płasko przy samym wieczku. Słoiki z ogórkami uzupełnij przestudzoną zalewą. Wlej jej tyle, by przykryć ogórki.
Od razu zakręcaj słoiki. Rozpocznij pasteryzację słoików w garnku. Wodę wlej po 3/5 wysokości słoików i gotuj na średniej mocy palnika aż do zagotowania. Gdy woda zacznie wrzeć, zmniejsz moc palnika i gotuj przez 5-10 minut. Po pasteryzacji odwróć słoiki na blacie do góry dnem. Po 20 minutach słoiki będą gotowe, by wynieść je do piwnicy lub spiżarni.