Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Witam serdecznie, tym razem propozycja na pyszną sałatkę do słoików z ogórków i papryki. Sałatka jest bardzo smaczna, nie za kwaśna ale i nie za słodka, według mnie idealna w smaku ????. Polecam wypróbować przepis, bo naprawdę warto.
Czy nietolerancja pszennej mąki musi oznaczać rezygnację, że wszystkich uwiel...
Odsłon: 12289
Placki ziemniaczane to klasyczne danie, które uwielbia wielu z nas. Złociste,...
Odsłon: 1547
Czy nietolerancja pszennej mąki musi oznaczać rezygnację, że wszystkich uwiel...
Odsłon: 12289
Placki ziemniaczane to klasyczne danie, które uwielbia wielu z nas. Złociste,...
Odsłon: 1547
Składniki
Najpierw przygotuję ogórki i cebulę: Ogórki bardzo dokładnie myję, odcinam końcówki i kroję razem ze skórką w plasterki, pokrojone przekładam do miski (miskę mam o pojemności około 7 litrów, tak żeby wszystkie składniki sałatki się zmieściły). Cebulę kroję w cienkie półplasterki i dodaję do ogórków. Do wody dodaję sól, mieszam tak żeby sól się rozpuściła i zalewam ogórki, mieszam i odstawiam na około 2 godziny. W międzyczasie ogórki kilka razy mieszam.
Po około 2 godzinach: Ogórki z cebulą odsączam na durszlaku z zalewy i przekładam z powrotem do miski. Dokładnie umytą i oczyszczą z gniazd nasiennych paprykę kroję na kilkucentymetrowe paseczki, dodaję do ogórków i dokładnie mieszam.
Teraz przygotuję zalewę do słoików – zalewę można przygotować wcześniej: Do garnka przelewam i przekładam wszystkie składniki na zalewę, garnek stawiam na gazie i od momentu zagotowania gotuję około 5 minut – zalewa jest gotowa.
Końcowe przygotowanie słoików: Sałatkę przekładam do wcześniej wyparzonych słoików i delikatnie ugniatam. Sałatki nakładam tak aby zostawić około 2 centymetrów wolnego miejsca od wieczka. Sałatkę zalewam zalewą, tak żeby ją przykryć, a przyprawy z zalewy rozkładam po równo do słoików (po 2-3 ziarnka ziela angielskiego, kawałek listka laurowego, pieprz, gorczycę, trochę czosnku). Na koniec do każdego słoika dodaję po łyżce oleju. Brzeg słoika dokładnie wycieram i mocno zakręcam wieczko.
Pasteryzacja: Tak przygotowane słoiki będę pasteryzowała, pasteryzację możemy przeprowadzić na mokro w garnku lub na sucho w piekarniku, a nawet w zmywarce. Słoiki wstawiam do garnka wyłożonego ściereczką, oddzielam je między sobą drugą ściereczka i zalewam wodą do wysokości około 3/4 wysokości słoika. Garnek stawiam na gazie i gdy woda się zagotuje, zmniejszam płomień i pasteryzuję około 15-20 minut, w zależności od wielkości słoika. Następnie wyjmuję słoiki, ustawiam do góry dnem na ściereczce, nakrywam drugą ściereczką i pozostawiam do wystudzenia. Tak przygotowane słoiki przechowuję w chłodnym i ciemnym miejscu, na przykład w piwnicy. Życzę udanych przetworów i smacznego. Pozdrawiam Babcia Ewa