Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Zwykle tę sałatkę przygotowuję w październiku, gdy wykopujemy w ogrodzie nasze buraki, ale w tym roku wyjątkowo ich nie uprawialiśmy. A jak trzeba coś kupić, to wiecie sami – wciąż odkłada się to na później. Ale tak naprawdę te pyszne buraczki możemy przygotować nawet zimą, tylko papryka będzie wtedy droższa.
Dzisiaj placki ziemniaczane przygotowane trochę inaczej jak za zwyczaj. Plack...
Odsłon: 4143
Zapiekane mięso z cebulą, czosnkiem i kremowym sosem to klasyczne danie, któr...
Odsłon: 720
Dzisiaj placki ziemniaczane przygotowane trochę inaczej jak za zwyczaj. Plack...
Odsłon: 4143
Zapiekane mięso z cebulą, czosnkiem i kremowym sosem to klasyczne danie, któr...
Odsłon: 720
Składniki
Buraki wyszorować i bez obierania ugotować lub upiec do miękkości. Po wystudzeniu obrać ze skórki i zetrzeć na dużych oczkach tarki.
Cebule obrać i posiekać. Podobnie paprykę – umyć, oczyścić i pokroić w drobną kostkę.
Składniki zalewy – olej, cukier, ocet, sól i przyprawy zagotować. Dodać cebulę, gotować około 3 minut. Dodać paprykę i gotować jeszcze 7 minut.
Na koniec dodać utarte buraki i mieszając gotować kolejne 3 minuty. Sprawdzić, czy przypadkiem nie trzeba dodać nieco octu jabłkowego – ja dodałam, bo sałatka była troszkę za mało kwaśna.
Gorące buraczki układać w słoikach, pasteryzować 10 minut (w piekarniku pół godziny).
Tę sałatkę najlepiej przygotować od razu z podwójnej lub nawet potrójnej porcji, jeśli macie wystarczająco duży garnek. Naprawdę trudno się powstrzymać od przynoszenia ze spiżarni kolejnych i kolejnych słoików… A z podanej porcji uzyskujemy tylko 12 słoiczków o pojemności około 300 ml. Sami więc widzicie, że po prostu trzeba zrobić tych buraczków więcej! Sprawdzają się jako dodatek to rozmaitych potraw mięsnych w rodzaju zrazów czy gulaszu, ale smakują doskonale nawet na lekką kolację albo jako smaczna przekąska w środku dnia.