Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Chleb na wodzie z kiszonych ogórków, piekę już od dawna. Jest pyszny. Pomyślałam, że skoro chleb, to czemu nie bułki. Pomyślałam i zrobiłam. Bułeczki wyszły super. Miękkie i pulchne.
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 1954
Polecam. Botwinka pachnie wiosną.
Odsłon: 873
Krótko mówiąc jest to pieróg biłgorajski. Pyszny i zdrowy. Polecam.
Odsłon: 14795
Przepis dnia
Nie jest problemem zrobić taką pyszną wędlinę. Mięso jest aromatyczne, kruch...
Odsłon: 12115
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 1954
Polecam. Botwinka pachnie wiosną.
Odsłon: 873
Krótko mówiąc jest to pieróg biłgorajski. Pyszny i zdrowy. Polecam.
Odsłon: 14795
Przepis dnia
Nie jest problemem zrobić taką pyszną wędlinę. Mięso jest aromatyczne, kruch...
Odsłon: 12115
Składniki
Ciepłą wodę wlać do miski. Dodać cukier i wkruszyć drożdże. Wymieszać i odstawić na 15 minut. Następnie wsypać mąkę, sól i wlać wodę z ogórków kiszonych i olej. Wyrobić mikserem z hakami, lub robotem. Miskę z ciastem nakryć ściereczką i odstawić na około godzinę do wyrośnięcia.
Po tym czasie ciasto przełożyć na stolnicę podsypaną mąką. Podzielić na 10 części. Z każdej części ciasta uformować bułkę. Gotowe bułeczki układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wierzch bułek posmarować rozmieszanym jajkiem, następnie tępą stroną noża zrobić przedziałek, przez środek bułki.
Tak przygotowane bułki zostać jeszcze na 15 minut do napuszenia. Piec w piekarniku nagrzanym do temperatury 200 stopni, 25 minut. Po upieczeniu wystudzić na kratce.