Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pomidorówkę uwielbiamy. Ile domów tyle przepisów i zawsze ta mamina jest najlepsza. Trochę się mi już znudziła. Jesień sprzyja dyniom w kuchni. Czemu ich nie połączyć? A połączyć! Talerze były puste bardzo szybko.. jest pyszna - ocenił największy krytyk kulinarny w naszym domu - mój syn.
garnek, malakser i miotła do odganiania ciekawskich.
Chciałam się podzielić z Wami fajnym i prostym sposobem obierania jajek. Taki...
Odsłon: 209
Przepis dnia
Dzisiaj leniwe przygotowane z twarogu, mąki i jajek, dodatkowo z sosem żurawi...
Odsłon: 2513
Chciałam się podzielić z Wami fajnym i prostym sposobem obierania jajek. Taki...
Odsłon: 209
Przepis dnia
Dzisiaj leniwe przygotowane z twarogu, mąki i jajek, dodatkowo z sosem żurawi...
Odsłon: 2513
Składniki
Podstawą każdej zupy jest dobry wywar. Zazwyczaj po niedzieli zostaje nam rosół, który jest baza do pomidorówki - ale nie zawsze. Można wywar zastąpić "kostka rosołową" ale to droga na skróty. Zawsze coś mięsno - kostnego na zupę znajdzie się w sklepie lub zamrażalniku. Gotuję na średnim ogniu, do miękkości mięsa w niewielką ilością soli - czasem dorzucę liść laurowy i ziele angielskie - ja uwielbiam aromaty, nie są te przyprawy obowiązkowe. Jak wywar gotowy to wyciągam wszystko twarde z garnka zostawiając sam wywar (czyli kości, mięso, przyprawy - zostaje sama woda). Wywaru powinno być ok. 2 l. Jeśli już "kostka" to najlepsza będzie warzywna (sprawdzona). Zaraz pewnie będzie krytyka tego - ale gdyby nikt nie używał to i na półkach w sklepie nie było by takiego wyboru.
Do wywaru wkładasz obrana dynię, czosnek (ewentualnie nać pietruszki - ale traci z aromatu po wygotowaniu) i gotujesz do miękkości dyni. Następnie dodajesz niekrojoną natkę pietruszki i pomidory czy passatę.
Dolewasz śmietankę. 12% czy 18 % uzależniam od tego co mam aktualnie w lodówce. Śmietanka będzie wyglądać jak by się zwarzyła - bo pomidory kwaśne tak zadziałają, ale malakser wygładzi konsystencję. Dodajesz przyprawy. Miksujesz malakserem na gładka masę - powstanie krem. Wsypujesz makaron i gotujesz do jego miękkości, ewentualnie rozrzedź jak bardzo gęsty krem - ja taki wolę - bo treściwy. Sprawdzasz smak czy nie doprawić. Mężowi wrzucam jak jakieś mięsko z kości obiorę na talerz.
Smak zupy zależy tez od dyni jaką mamy. Pomidory dodają lekkiej kwasowości - dynia łagodzi smak i zagęszcza. Najładniejszy kolor i smak jest z dyni Hokkaido, piżmowej czy Muscat. Mają tez dużo karotenu na którym mi zależy by był w posiłkach. Smacznego.