Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Zupa Pho charakteryzuje się słodko-słonym smakiem i piękną, ciemną barwą. To tradycyjny, wietnamski rosół i jedna z najbardziej znanych potraw azjatyckiej kuchni. Warto zajadać się nią zimą, bo bardzo dobrze rozgrzewa.
Kiedyś już chyba wspominałem, że przepis na ten sernik otrzymałem od mojej ps...
Odsłon: 105
Kiedyś już chyba wspominałem, że przepis na ten sernik otrzymałem od mojej ps...
Odsłon: 105
Składniki
Przygotowanie zupy rozpocznij dzień przed jej podaniem. Grzybki shitake zalej wrzątkiem i mocz całą noc.
Kolejnego dnia obierz warzywa, czyli pietruszki, marchewki, cebule i selera. Przekrój je na pół i wymieszaj z olejem. Następnie ułóż na blaszce piekarnika i piecz przez 25 minut w 220 stopniach (z funkcją termoobieg). Warzywa muszą być przypieczone.
Wyjmij duży (najlepiej pięciolitrowy) garnek. Włóż do niego pieczone warzywa razem z olejem, a także grzyby razem z wodą, w której się moczyły. Dorzuć lekko zgniecioną trawę cytrynową, ostrą paprykę, rozgniecione ząbki czosnku, pokrojony w plasterki imbir, startą skórkę z cytryny i wszystkie przyprawy, czyli: goździki, kolendrę, laski cynamonu, kmin rzymski, anyż, oraz sól. Wlej też sos sojowy. Zalej całość wodą. Gotuj od trzech do czterech godzin, żeby zupa Pho nabrała aromatu.
Po tym czasie wyjmij warzywa i oceń smak wywaru. W razie konieczności przypraw zupę ponownie (sosem sojowym, sokiem z cytryny, cukrem i solą). Do miski włóż ugotowany makaron ryżowy, dodaj natkę pietruszki, chili, poszatkowaną dymkę, tofu, grzybki shitake i limonkę. Zalej ciepłym bulionem i posyp sezamem.