Do góry

Newsy

W jaki sposób jedzenie udaje zdrowe?

Każdy z nas chce jeść zdrowo – to oczywiste. Wiedzą też o tym producenci żywności, którzy robią wszystko, abyśmy myśleli, że kupowane przez nas produkty są zdecydowanie zdrowsze niż w rzeczywistości. Czy wiecie jakie sztuczki stosują?

Fot.123rf

Podczas codziennych zakupów staramy się sięgać po produkty jak najbardziej przyjazne naszym organizmom, które miałyby zapewnić nam długie i zdrowe życie. Opakowania niektórych towarów wręcz krzyczą do nas, że to właśnie one są najzdrowszym wyborem z możliwych. Niestety, nie wszystkie z tych zapewnień są prawdziwe. Jakie hasła sprawiają, że wpadamy w żywieniową pułapkę? W jaki sposób jedzenie udaje zdrowsze niż jest w rzeczywistości? Oto lista napisów na etykietach, które powinny wzbudzić naszą czujność.


"Naturalne"

Cóż, definicja słowa „naturalne" jest bardzo szeroka. Aby się o tym przekonać wystarczy przeprowadzić krótką sondę wśród rodziny i znajomych - przekonacie się wówczas, jak wiele znaczeń może mieć to słowo. Niestety, producenci żywności czasami nadużywają naszego zaufania, wykorzystując tego rodzaju niuanse językowe. Czy „naturalny" oznacza bez sztucznych dodatków? Zazwyczaj tak. Ale czy bez szkodliwych dodatków? Tutaj odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna. Potwierdzenia naszych domysłów musimy szukać na etykietach.

 

Zobacz też: Dieta na piękna cerę

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

babcia55 18 marca 2015 a czy w sklepach jest cos co można zjeść bez obawy , bo z waszych artykułów wynika że nic się nie nadaje do jedzenia to ja pytam gdzie jest sanepid i temu podobne instytucje

33 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń