Oborniki kolejny raz zaprosiły wszystkich miłośników dobrej kuchni na kulinarne spotkanie w malowniczym parku przy młynie Dahlmanna. „Niedziela ze smakiem” to jarmark z pysznościami, muzyczne smaczki, gotowanie i degustowanie.

Za nami Niedziela ze Smakiem

Fot. materiały prasowe

Smakowity akcent, w wydaniu fit, zakończył tegoroczne Dni Obornik. Kilkudziesięciu wystawców i dwie sceny - kulinarna oraz muzyczna.

Na pierwszej z nich Pascal Brodnicki oraz Małgosia Kubica, znana z bloga „Dobre Zielsko". Na muzycznej natomiast Obornicka Orkiestra Dęta i Witek Żuromski, który zachwycał gości stworzonej specjalnie na tę okazję „Kawiarenki pod Globusem". Tam muzyka z czterech stron świata i niezwykłe smakołyki. Do tego w Młynie Dahlmanna pokaz filmów z komentarzem krytyka Wiesława Kota.

Dla najmłodszych warsztaty oraz animacje plastyczne i czytelnicze, a także pokazy pradawnej kuchni Słowian. Tradycyjnym akcentem imprezy był konkurs kulinarny, tym razem tematem było „fit gotowanie, czyli zdrowa kuchnia domowa". Wzięło w nim udział sześć zespołów, zwycięstwo bezapelacyjnie należało jednak chóru Con Brio.

Smaker objął wydarzenie patrnatem medialnym.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Chleb z gara

Przepis dnia

Pieczywo Chleb z gara

Bardzo lubię chleby na zakwasie, ale jednak najczęściej piekę prosty chleb z...

Odsłon: 2876

15 min
9
Pasztet z wędzonej makreli

Przepis dnia

Wędliny Pasztet z wędzonej makreli

Zazwyczaj pasztety robimy z różnych mięs. Rzadziej z ryby. Ten rybny pasztet...

Odsłon: 6155

>60 min
19
15 min
36
15 min
9