Do góry

Newsy

11 kulinarnych pytań do... Anny Wyszkoni!

Anna Wyszkoni to znana i utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Teraz w radiu można usłyszeć piosenkę "Odnajdziemy się", którą śpiewa z Markiem Jackowskim. Artystka zdradziła Smakerowi swoje kulinarne sekrety.

fot. Marlena Bielińska

Niewiele osób wie, że Anna Wyszkoni to nie tylko utalentowana artystka, ale także miłośniczka dobrej literatury, dobrej muzyki i dobrego sushi. Jest fanką tenisa ziemnego; potrafi obudzić się w środku nocy, żeby obejrzeć mecz, który odbywa się na drugiej półkuli. Zobaczcie, jakie są jej kulinarne upodobania.

1. Moja ulubiona potrawa to... ex aequo maki z pieczonym łososiem, avocado, tykwą i serkiem Philadelphia oraz średnio wysmażona polędwica wołowa z masłem czosnkowym.

2. Najlepsza przekąska to... panierowane kalmary z sosem czosnkowym.

3. 3 rzeczy bez których nie mogę się obejść przy gotowaniu... czas, dobry humor i cierpliwość.

4. Moja pierwsza książka kucharska to... „Owoce morza na ciepło i na zimno”, którą dostałam od narzeczonego na dobry początek. Nigdy z niej nie skorzystałam, ale narzeczonego na szczęście to nie zraziło.

5. Moje największe kulinarne odkrycie to... ślimaki z masłem czosnkowym i pietruszką.

6. Nigdy nie zjem... dania , które nie wiem z czego zostało zrobione.

7. Ulubiona potrawa z dzieciństwa... zupa mleczna.

8. Przyprawa, której nigdy nie zabraknie w mojej kuchni... nie ma takiej. Kuchnia nie jest moją mocną stroną, dlatego w tej kwestii wolę zaufać mojemu narzeczonemu.

9. Restauracja, do której mogę chodzić codziennie... sushi bar, choć codziennie to byłaby przesada. I dla żołądka, i dla portfela.

10. Jeśli coś mocniejszego, to poproszę... wino grzane w zimie, caipirinhę latem.

11. Najlepsza piosenka do gotowania to... "Don't worry be happy”.

Anna Wyszkoni zdradza swoje kulinarne sekretyAnna Wyszkoni to właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej pierwszy solowy album "Pan i Pani" szybko okrył się platyną, a kolejny, "Życie jest w porządku" w ciągu zaledwie dwóch miesięcy uzyskał status Złotej Płyty.

W latach 1996-2010 Anna była wokalistką zespołu Łzy, z którym zdobyła kilka złotych i platynowych płyt oraz wiele innych muzycznych nagród.

W 2009 roku ukazał się pierwszy solowy album artystki pt. "Pan i Pani". Każdy z czterech singli z tej płyty osiągnął szczyty radiowych playlist.

W listopadzie 2012 ukazał się jej drugi solowy album „Życie jest w porządku", za który Związek Producentów Audio-Video przyznał artystce Złotą Płytę.

W kwietniu 2014 roku ukaże się reedycja płyty z trzema premierowymi utworami, m.in. autorstwa Seweryna Krajewskiego.

fot. Marlena Bielińska

Zobacz też 11 pytań do Jurka Owsiaka. Kliknij!

wywiad z jurkiem owsiakiem dla smaker.pl

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń