Do góry

Bake off

Co wydarzy się w pierwszym odcinku "Bake Off..."?

Najsłodszy program kulinarny powraca. Już w tę niedzielę o 15.40 na antenie TVP2 zobaczycie pierwszy odcinek czwartej edycji "Bake Off - ale Ciacho!".

Fot. materiały partnera/ TVP2

Wiosenna ramówka TVP2 ponownie wypełni się wspaniałymi smakami i zapachami wypieków przygotowanych przez najlepszych cukierników-amatorów w Polsce.

O tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tysięcy złotych walczyć będzie 12 śmiałków wybranych spośród kilkuset chętnych, którzy zgłosili się do czwartej edycji najbardziej apetycznego programu w polskiej telewizji.

Cukiernicy-amatorzy będą musieli przygotować m.in. budowle z własnoręcznie wypiekanych herbatników, mrożone desery, torty weselne oraz drip cake - rodzaj tortu polanego czekoladą. W programie nie zabraknie także tradycyjnych wypieków wielkanocnych.

Pobierz aplikację smaker ciasta i desery

Czwartą edycję „Bake Off - Ale Ciacho!" dodatkowo uświetnią znakomici goście. Wypieki uczestników ocenią gwiazdy polskiej telewizji, eksperci z Francji, mistrzyni dekorowania tortów oraz finaliści programu „The Voice Kids".

O dobre samopoczucie uczestników oraz ciepłą, rodzinną atmosferę zadbają prowadzące, Marcelina Zawadzka i Katarzyna Kołeczek. Na straży wierności recepturom niezmiennie stać będą jurorzy, Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. Po każdym odcinku „Bake Off - Ale Ciacho!" obu jurorów zobaczymy także w cyklu „Bake Off - Ale Przepis!", w którym podzielą się tajnikami wiedzy z zakresu cukiernictwa.

Co wydarzy się w pierwszym odcinku "Bake Off - Ale Ciacho!"?

W pierwszym odcinku IV serii „Bake Off - Ale Ciacho!" czekają nas wielkie emocje, wzruszenia i kilka niespodzianek. W konkurencji technicznej uczestnicy zmierzą się z przepisem na klasyczny tort Sachera. Wypiek ten tylko pozornie wydaje się łatwy, jednak doświadczenie pokazuje, że właśnie takie receptury pozwalają wyłuskać prawdziwe talenty kulinarne.

W zadaniu autorskim uczestnicy rozgrywki przygotują torty naleśnikowe. Przygotowanie tego deseru jest banalne wyłącznie na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości zawodnicy będą musieli nie tylko przygotować perfekcyjne naleśniki, ale również z wyczuciem skonstruować z nich wysoką wieżę. W tym wypadku estetyka wykonania może okazać się kluczem do sukcesu.

Po burzliwych obradach, jurorzy wybiorą gwiazdę wypieków tygodnia oraz osobę, która już na początku słodkich zmagań będzie musiała pożegnać się z programem.

Zobacz przepis na finałowy tort zwycięzcy poprzedniej edycji "Bake Off - Ale Ciacho!"

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń